en-iyi-diyet-uygulamalari

En İyi Diyet Uygulamaları ile Sağlıklı ve Fit Görün

Eyvah bahar geldi, yaz yaklaştı. Panik yok! En iyi diyet uygulamaları ile deniz mevsimi artık kabusun olmayacak. Sağlıklı ve doğru beslenme ile kendini zinde hissedeceksin.

En iyi diyet sana özel olandır. Bahsedeceğimiz diyet uygulamalarından birini telefonuna yükleyip kendi diyet çizelgeni hızlıca oluşturabilirsin. Ayrıca uygulamaların diğer özelliklerinden de yararlanabilirsin.

Niyetin biranda Miranda Kerr olmak değil ama sağlıklı bir şekilde zayıflamak sana çok iyi gelecek. Yıllardır dolapta bekleyen kıyafetlerini artık keyifle giyeceksin.

Blogsal.net olarak senin için hazırladığımız en iyi diyet uygulamaları listemize geçmeden önce eğitim hayatında başarılı olmanı sağlayacak “Cornell not tutma tekniği nedir?” yazımıza göz atabilirsin.

En İyi Diyet Uygulamaları Artık Cebinde!

En iyi diyet uygulamaları ile kendini ve bedenini daha iyi kontrol edebileceksin. Listemizdeki diyet uygulamaları ile ruhuna ve vücuduna tazelik katabilirsin. Ayrıca sağlıklı zayıflamanın en önemli unsurlarından biri de motivasyon. Bu uygulamalar sayesinde motivasyonun her zaman yüksek olacak.

Kilo vermeni kolaylaştıracak 8 mobil diyet uygulaması senin için aşağıda, okumaya devam et.

SORUMLULUK REDDİ: Makalede bahsi geçen uygulamalarla Blogsal.net’in hiçbir bağı yoktur. Ayrıca bu uygulamalardan birini kullanmak suretiyle başta sağlık olmak üzere, doğacak tüm sorunlardan kullanıcıları sorumludur. Tıbbi tavsiye içermez. Diyete başlamadan önce aile hekiminize veya bir diyetisyene başvurun.

1. Yazio

diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Kilo verdiren uygulamalar içinde dikkat çekenlerin başında Yazio geliyor. Ücretsiz araçların başında kalori sayacı yer alıyor. Böylelikle günlük yemeklerini planlayarak sağlıklı kilo verebilirsin.

Yazio diyet programı ile günlük aktivitelerini ve egzersizlerini takipte hiç zorlanmayacaksın. Çünkü kişisel diyet planı oluşturabilir, aldığın ve harcadığın kalorilerini karşılaştırabilirsin. Grafikler ile diyet ve kilo kaybı takibini kolayca yapabilirsin.

Diğer taraftan uygulama PRO sürümüyle öğün planlayıcı, tarifler, akıllı saat senkronizasyonu gibi bir dizi ek özellik içeriyor. Ek olarak PRO sürümü reklam içermez.

2. Kilo Verme Koçu

ücretsiz-diyet-uygulamaları

Platform: Android

Fiyatı: Ücretsiz

En iyi ücretsiz diyet uygulamaları arasında öne çıkan Kilo Verme Koçu ile kolayca kilo verebilirsin. Uygulama yağ yakmana ve kilonu kontrol etmene destek oluyor. İlaveten sağlıklı bir görünüm için motive edici günlük ipuçları veriyor.

Günlük ve haftalık diyet programına bağlı kalarak kilo verecek ve vücudun fit olacak. Detoks günlerini takip ederek vücudundaki toksinleri atabilirsin.

Uygulama vücut kitle indeksini kontrol ediyor. Yapay zeka destekli kişisel diyetisyenin her an cebinde olacak. Ayrıca diyetine uygun alışveriş listeleri düzenleyebilir ve grafiklerle kilo verme sürecini yakından takip edebilirsin.

3. Diyet Listesi ile Zayıflama

en-iyi-diyet-uygulamaları

Platform: Android

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Diyet Listesi uygulaması, günlük hayatına çok rahat adapte edebileceğin zayıflama önerileri sunuyor. Kalıcı ve etkili bir şekilde zayıflamanı kolaylaştırıyor. Uzmanlar tarafından hazırlanmış, yaş gruplarına göre diyet programları ve sağlıklı beslenme önerileri içermekte. Ayrıca gençlere özel bir bölüm ayrılmış.

Fitness uzmanları tarafından hazırlanan egzersiz videoları ile diyetini ve zayıflamanı destekliyor. Böylece kilo kaybı sonrası daha sıkı ve fit bir görünüm elde edebilirsin.

Kalori cetveli bölümünde tükettiğin besinlerin kalori değerlerini öğrenebilirsin. Aktivite cetveli bölümü ise günlük harcadığın kalori değerlerini takip etmeni sağlıyor. Ayrıca hesaplama bölümünde vücut yağ oranı, ideal kilo, vücut kilo endeksi gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsin.

Ücretsiz diyet programlarına rahatlıkla erişebilmenin yanı sıra kilo verme ile ilgili kafana takılan sorularına da cevaplar bulabilirsin. Kısaca Diyet Listesi ile Zayıflama uygulaması sana zayıflamanın pratik yollarını sunuyor.

4. Dukan Diyeti

en-iyi-diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Dukan Diyeti, ünlü beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’ın resmi uygulaması. Doktorun 40 yıllık tecrübesinin ürünü olan Dukan Diyeti sayesinde zorlanmadan ve etkili bir biçimde zayıflayabilirsin.

Birçok temel özelliğe sahip: yemek tarifleri, günlük kilo takibi, ideal kilo hesaplama, fiziksel aktivite, ruh hali, göğüs, bel ve kalça gibi vücut ölçülerini kaydetme vb. Ancak uygulamanın ücretsiz sürümü oldukça kısıtlı.

Kilo verme sürecinde fotoğraflarını çekerek ilermeni görebilir, rejim öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakabilirsin. Ayrıca zayıflamanın dışında sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeni de sağlıyor.

5. Diyetkolik

en-iyi-diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Türkçe diyet uygulamaları arasında oldukça popüler olan Diyetkolik birçok özellik sunuyor. Kaç kalori bölümü sayesinde aç kalmadan rahatça kilo vermeni sağlıyor. Hem yemeklerin kalori hesabını takip edebilirsin hem de su takipçisi ile günlük su tüketimini dengede tutabilirsin.

Diyet ve fitness uzmanlarının sağlıklı yaşam önerilerini takip edebilirsin. Ek olarak diyet, egzersiz, motivasyon gibi farklı kategorilerde sana özel içeriklere erişebilirsin.

İstersen ücretli paketlere üye olabilirsin. Bu sayede uzman diyetisyenlere online olarak başvurabilir, soru sorabilir ve sana özel diyet planı oluşturabilirsin. Diyetkolik diyetinin başından sonuna kadar kilo verme sürecini takip ettiğinden detaylı raporlar almanı sağlar.

6. Diyet Listeleri & Kilo Takibi

mobil-diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz

Ücretsiz diyet uygulamaları arayanlar için Diyet Listeleri & Kilo Takibi uygulaması, kullanışlı ve sade arayüzüyle oldukça ideal. Kilo, öğün ve su takibini çok rahat yapabilirsin. Sağlıklı yemek ve detoks kür tarifleri ile toksinlerinden kurtulabilirsin.

Hayal ettiğin bedene kavuşman için bilirkişiler tarafından hazırlanmış çok sayıda diyet listesi mevcut. Ketojenik diyet, Ender Saraç diyeti gibi birçok ünlü diyeti bulabilirsin.

Ayrıca uygulama egzersiz rehberi ile diyetlerini ve zayıflamanı destekliyor. Vücudunun daha dinç görünmesi ve kaslarının sağlıklı çalışması için günlük aktiviteleri yerine getirebilirsin.

Yemek tarifleri bölümü, diyetine göre ne pişirsem derdinden seni kurtaracak. Diyetini uygularken dünya mutfaklarından hoş bir yemek tarifi seçebilirsin. Hedefine daha kolay ulaşmak için beslenme planı oluşturabilirsin.

7. Askipo Uygulaması

en-iyi-diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Online diyetisyen uygulamalarından biri olan Aksipo, zayıflamak isteyenlerle diyetisyenleri buluşturuyor. Üstelik bu uygulamayla sen neredeysen alanında uzman diyetisyenin de orada. Sana özel diyet programı ile çok daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsin.

Uygulamada diyetisyenlerle ön görüşme yapıp kiminle çalışmak istediğine karar verebilirsin. Çalışacağın uzman, diyet programın boyunca motivasyonunu hep taze tutacak. Diyetisyenin senin için en uygun diyet listesini hazırlar ve egzersiz önerileri yapar. Uygulama diyetini takip etmeni kolaylaştırır.

Kalori, egzersiz, su takibi, raporlar, günlük gibi temel özelliklerinin dışında foruma katılıp sorularına cevaplar bulabilirsin. Ayrıca aralıklı oruç hakkında fikir edinebilir ve destek alabilirsin. Beslenme ile ilgili ödüllü yarışmalara katılıp biraz da eğlenebilirsin.

8. Bidiyet Uygulaması

en-iyi-diyet-uygulamaları

Platform: Android, iOS, Web

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma

Bidiyet, diyet listelerine ve ünlü diyetisyenlerin hazırlamış olduğu diyet programlarına erişmeni kolaylaştırır. Uzman diyetisyenlere abone olarak kendine en uygun diyet programını seçebilirsin. Dilersen bunları kütüphanende arşivleyip daha sonra uygulayabilirsin.

Fiziksel özelliklerine ve metabolizmana göre düzenlenmiş, sana özel programlar artık cebinde olacak. Bununla birlikte grafiklerle kilo değişimini, attığın adımları, tükettiğin su miktarını takip edebilir ve lezzetli yemek tarifleri öğrenebilirsin.

İstatistiklerden, beden kitle indeksine ve metabolizma hızına ulaşabilirsin. Blog bölümünden, diyetisyenlerin beslenmeyle ilgili yazılarını ve önerilerini okuyabilirsin.

Sonuç Olarak En İyi Diyet Uygulamaları

En iyi diyet uygulamaları içinde hangisi sana en uygun? Tabii ki buna sen karar vereceksin. Alışkanlıkların, yaşam tarzın, sağlık durumun gibi farklı etmenler kararını etkiler.

Bahsettiğimiz tüm uygulamaları Apple Store’dan veya Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsin. Ancak tüm özelliklere sınırsızca erişim için uygulama içi satın alman gerekebilir.

  • Kilo Verme Koçu ile birlikte Diyet Listeleri & Kilo Takibi uygulamaları ücretsiz olmalarıyla öne çıkıyor.
  • Yazio uygulamasını akıllı bilekliğin veya saatinle senkronize edebilirsin.
  • DiyetkolikAskipo ve Bidiyet, diyetisyen desteği de alayım dersen  aradığın uygulamalardan biri olabilir.
  • Dukan Diyeti ile dünyaca tanınan bir beslenme planına başlayabilirsin.
  • Diyet Listesi ile Zayıflama, fitness videoları ile kilo vermene katkı sağlar.

Canın biraz da eğlenmek istiyorsa yetişkinler için mobil oyunlar yazımızı hemen incele.

Sonuç olarak sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak senin elinde. Diğerleri yapabiliyorsa sen de çok rahat yapabilirsin!

Yazımızı beğendiysen sosyal ağlarında paylaş ve yeni yazılarımızdan anında haberdar olmak için hemen Blogsal.net’e abone ol.

En İyi Diyet Uygulamaları Sık Sorulan Sorular

1. Zayıflamak için hangi uygulamalar?

Zayıflamak için diyet uygulamalarını tercih edebilirsin. Yazio, Diyet Listeleri & Kilo Takibi, Dukan Diyeti, Kilo Verme Koçu, Bidiyet, Askipo, Diyetkolik, Diyet Listesi ile Zayıflama, kullanabileceğin uygulamalardan bazılarıdır.

2. Ne kadar yaktığını gösteren program?

Günlük aktivitelerin sonrası ne kadar yaktığını bir kalori sayacı ile takip edebilirsin. Yazio gibi günümüzün birçok diyet uygulamasında kilo sayacı özelliği var.

3. MyFitnessPal ücretli mi?

Esasen MyFitnessPal’ı indirip kullanmak ücretsizdir. Ancak ücretsiz sürüm reklam içerir ve kısıtlı özelliklere sahiptir. Uygulamanın Premium sürümünü satın alarak reklamları kaldırabilir ve Besin Listeleri, Besin Panosu gibi özelliklerine erişebilirsin.

4. Online diyet hangi uygulamaları kapsar?

Kendine bir online diyet uygulaması arıyorsan Türkçe içeriği ve diyetisyen desteğiyle seni memnun edecek alternatifler bulabilirsin. Çevrim içi destek sunan Askipo, Bidiyet, Diyetkolik bunlardan bazılarıdır.

On featured image, inspired by: https://www.freepik.com/yanalya

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir