en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

En Çok Abonesi Olan 25 Türk YouTuber Ekrana Kilitliyor!

Sen de YouTube izlemeden olmaz diyenlerden misin? En çok abonesi olan Türk YouTuber kim merak ediyor musun? İşte, en çok abonesi olan Türk YouTuberlar listesi.

YouTube hayatımıza gireli 15 yıl oldu ve elbette birçok alışkanlığı değiştirdi. Özellik klasik televizyonculuk anlayışı değişti. YubeTube sayesinde dileyen herkes kendi televizyonunu kurup yayın yapabiliyor.

Oberlo’ya göre YouTube dünya genelinde 2 milyar kullanıcıya sahip, günlük 1 milyar saatlik video izleniyor ve her bir dakikada 500 saatlik video yükleniyor.

Bu kadar saatlik videoyu düşününce bunları kimlerin ürettiği akla geliyor. Türkiye’deki en popüler içerik üreticilerini senin için araştırdık.

En çok abonesi olan 25 Türk YouTuber için bir liste hazırladık. Çocuk YouTuberları ve en çok abonesi olan Türk YouTube kanallarını ayrı tuttuk. Bunları daha sonra sitemizden okuyabilirsin.

Listemizi görmek için okumaya devam et.

YouTuber Nedir?

En büyük video paylaşım sitesi olan YouTube’da içerik üreten kişilere YouTuber, (YouTubecu) denir. Bu kişiler farklı konularda video içerikleri üretip kendi adlarına açtıkları veya farklı isimler kullanarak kanallarında paylaşırlar.

İçerik olarak komik ve eğlenceli videolardan, bir şey nasıl yapılır videolarına, mücadelelerden meydan okumalara, oyun videolarına kadar pek çok farklı tarzda olabilir.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber İlk 25

Bu kadar çok videonun paylaşıldığı bir ortamda sıyrılıp hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmak elbette kolay değil.

Video içeriği hazırlamak ve yayınlamak zahmetli bir süreç. Özellikle milyonlarca aboneye sahip olmak istiyorsan azimli olman ve düzenli olarak içerik üretmen gerekiyor. İşte ilham alabileceğin en fazla abonesi olan Türk YouTuberlar:

(Bu liste 05.05.2021 tarihinde güncellenmiştir. Abone sayıları bu tarihteki verileri ifade eder.)

25- Duygu Köseoğlu

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,1 Milyon

31 Ekim 2013 yılında YouTube’a katılan Duygu Köseoğlu, oyun videoları yayınlamanın yanı sıra challengelar ve vloglar da paylaşıyor. Toplam 609 milyon görüntülenmeye sahip.

8 Şubat 1994 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunu. Twitch yayınlarının yanı sıra YouTube’da da paylaşım yapmaya devam ediyor.

24- Hayrettin

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,14 Milyon

19 Şubat 2006 yılında YouTube’a katılan Türk komedyen Hayrettin, TV ekranlarındaki tecrübesini İnternet’e taşıyor ve komik videolar çekmeye devam ediyor. 354 milyon görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Hayrettin Onur Karaoğuz, 1 Ocak 1984 doğumlu. Kızsız adam videosuyla ses getirdi. 2021 Survivor yarışması katıldı.

23- Gereksiz Oda

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 2,26 Milyon

18 Mart 2014 yılında YouTube kanalını açan Emrecan, 2,13 milyon aboneye sahip. Emjan olarak tanınan YouTuber ağırlıklı olarak oyun videoları çekip yayınlıyor. Toplam 603 milyon görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Emrecan Önal, 18 Ağustos 1998 Ankara doğumlu. Oyun videoları çekmenin yanı sıra ikinci kanalında vloglar ve eğlenceli içerikler de yayınlıyor.

22- Murat Abi GF

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,48 Milyon

7 Mayıs 2013 YouTube’a giriş yapan Murat Abi GF, oyun ağırlıklı paylaşımlarını, eğlenceli videolar ve meydan okumalar ile devam ettiriyor. 359 milyon toplam görüntülenmesi var.

Gerçek ismi Murat Engin Ekin, 9 Ekim 1997 Antalya doğumlu. Telif hakları nedeniyle biraz canı sıkılsa da yeni kanalı Murat Abi GF ile tam gaz yoluna devam etmekte.

21- Yavuz Selim

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,55 Milyon

11 Eylül 2013 yılında yayıncılık hayatı başlayan Yavuz Selim, video oyunları, teknolojik aletler, ilginç ve eğlenceli meydan okumalar üzerine mizahi paylaşımlarda bulunuyor. 977 milyon görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Yavuz Selim Dalmaz 1980 İstanbul doğumlu. Oyun videoları incelediği paylaşımlarına PUBG Gerçek Hayat İstanbul gibi eğlenceli videolar da ekliyor.

20- Danla Bilic

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: Gizli ( 21.07.2020’de 2,82 Milyon idi)

6 Kasım 2016 tarihinde YouTuber olarak başladı. Danla Bilic, makyaj videoları ve seyahat vlogları paylaşıyor. 408 milyon görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Neslihan Damla Akdemir 5 Ekim 1994 Kütahya doğumlu, Beykent Üniversitesi psikoloji bölümüne halen okuyor. Twitter’da yaptığı trollemeler ile tanındı. Survivor Türkiye’de Cemal Can’a olan desteği de unutulmaz.

19- Uras Benlioğlu

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,98 Milyon

1 Haziran 2014 yılında YouTube’a giriş yapan Uras Benlioğlu videolarında ilginç ürünleri inceliyor, İnternet efsanelerinin peşinden koşuyor. Toplam 729 milyon görüntülemesi var.

16 Şubat 1982 İzmir doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Haber spikerliği geçmişiyle tanınıyor.

18- Berk Coşkun

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,09 Milyon

9 Ekim 2010 yılında kanalını açan Berk Coşkun, eğlenceli videoların yanı sıra ilginç pratik fikirler de paylaşıyor. Ayrıca kendi şarkılarını söylediği video klipleri de mevcut. Toplam 348 milyon görüntülenmesi var.

17 Ekim 1994 Bulgaristan doğumlu. Müziği çok seven Berk Coşkun pek çok ünlü sanatçıyla düetleri mevcut.

17- LAZ

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,11 Milyon

19 Ağustos 2015 yılından itibaren yayına giren LAZ, 2,19 milyon aboneye sahip. Laz Ali tarafından yönetilen kanalda özellikle Brawl Stars oyunu ile ilgili videolar paylaşılıyor. 674 milyon toplam görüntülenmeye sahip.

Laz Ali 17 Mayıs 1986 Trabzon Akçabat doğumlu. YouLaz isimli kişisel bir web sitesi de var.

16- Baturay Anar

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,13 Milyon

13 Aralık 2014 yılında Baturay Anar için YouTube macerası oyun videoları ile başlıyor. Oyuncular için içerikleri üretmenin yanı sıra eğlenceli videolar da paylaşıyor. 774 milyon görüntüleme sahibi.

27 Eylül 1997 İstanbul doğumlu. Zula ve GTA oyunları için çektiği videoları ile tanınıyor.

15- Facia Üçlü

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,21 Milyon

19 Haziran 2015 yılında yayına başlayan Facia Üçlü, Vine’daki videolarıyla ünlendi. Bu şöhreti ve komik videoları YouTube’a taşıdılar ve toplam 776 milyon görüntülemeye sahipler.

Facia Üçlü Sefa Kındır (1993 Osmaniye doğumlu), Emre Gül ve Mami Emen’den (Adana doğumlu) oluşuyor. Facia Üçlü adında bir de sinema filmleri bulunuyor. Torostan yaptıkları limuzinle ses getirmişlerdi.

14- Dila Kent

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,32 Milyon

8 Eylül 2018 yılında YouTube’a katılan Dila Kent, kendi ismini taşıyan kanalında komik ve eğlenceli videoların yanı sıra slime ve oyun videolarına yer veriyor. 2 milyar görüntülenmeye sahip. En çok izlenen Türk YouTuberlar arasında yer alıyor.

6 Ekim 1994 İstanbul doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği bölümünden mezun oldu. Oyuncaklardan challengelara farklı videolar üretmeye devam ediyor.

13- Burak Oyunda

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,35 Milyon

24 Temmuz 2009 yılında YouTube’a katıldı. Burak Oyunda’da bolca oyun videoları paylaşıyor ve oyuncular için içerikler üretiyor.

Gerçek adı Burak Şahin 28 Haziran 1996 Bilecik doğumlu. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümüne devam ediyor. Türkiye’nin ilk oyun kanallarından biri.

12- Furkan Yaman

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,55 Milyon

10 Nisan 2015 yılından itibaren eğlenceli videolarını yayınlamaya başladı. PES ve Minecraft için oyun videoları yayınladı. Vlogları da es geçmeyelim. 611 milyon görüntülenmeye sahip.

4 Nisan 1999 Ankara doğumlu. Ünlü YouTuber, Exatlon Challenge yarışmasına katılan en genç yarışmacılardan biriydi. Eğlenceli içerikleriyle gençler arasında oldukça popüler.

11- Sese Gel

Abone Sayısı: 3,66 Milyon

16 Eylül 2015 yılında başlayan Sese Gel, oyun videoları paylaşıyor. Oyun oynuyor ve oyunları değerlendiriyor. Toplam 1,5 milyar görüntülemeye sahip.

Asıl adı Hasan Mustan 1 Ocak 1977 Mersin doğumlu. Öğretmen, spiker ve seslendirme sanatçısı. PES oyunları için yaptığı Türkçe spikerlik ile tanındı. Oğluyla oyun oynadığı çocuklara yönelik bir kanalı daha mevcut. PUBG Mobile RAP Haydi Koş Durma klibi milyonlar tarafından beğenildi.

10- Berkcan Güven

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,03 Milyon

1 Kasım 2014 yılında Vine’da BEGE adıyla gösterdiği başarıyı YouTube’a taşıdı. Müzik videolarıyla tanınıyor. Özellikle diğer YouTuberlar’a gönderme yaptığı YouTube Benim İşim çok izlenenler arasında. Christiano Ronolda videoları da elbette unutulmaz. 686 milyon görüntülemeye sahip.

30 Mayıs 1996 İstanbul doğumlu Işık Üniversitesi grafik tasarımı bölümünde okuyor. Eğlenceli içerikler üretmeye devam ediyor.

9- Meryem Can

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,06 Milyon

8 Ağustos 2014 yılında makyaj videoları ile başlayan Meryem Can, bugün daha eğlenceli içerikler çekiyor. Günlük vloglar, kendin yap projeleri bunlardan bazıları. 611 milyon görüntülemeye sahip.

9 Mart 1995 İstanbul doğumlu. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat bölümünde okuyor. 24 saat boyunca videoları oldukça ilgi toplamaktadır.

8- Alper Rende

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,35 Milyon

28 Mart 2018 yılında yayıncılığa başlayan Alper Rende, eğlenceli içerikler üretiyor. 526 milyon görüntülenmeye sahip.

16 Ekim 1995 İzmit doğumlu. Beykent Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde okuyor. Beş sinema filminde rol almıştır. Kaçış ve renkli challange videoları oldukça ilgi topluyor.

7- Barış Özcan

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 5,34 Milyon

7 Ocak 2007’de YouTube’a katılan Barış Özcan, sanat, tasarım ve teknoloji konularında videolar paylaşıyor. Videolarını adeta hikaye anlatır gibi işlemesi, onun daha da izlenmesini sağlıyor. 422 milyon görüntülenmeye sahip.

23 Temmuz 1974, İstanbul doğumlu ancak şu an Amerika’da yaşıyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Belgesel tadında video izlemek isteyenlerin oldukça ilgisini çeken videolar üretmeye devam ediyor ve kişisel bir web sitesi de bulunuyor.

6- Ruhi Çenet

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 5,62 Milyon

19 Eylül 2012 yılında YouTube’a adım attı. Eski YouTuberlardan biri olan Ruhi Çenet, videolarında ilginç bilgiler paylaşıyor. Öğretici videoların yanı sıra videolarında röportajlara da yer veriyor. Bireysel ve toplumsal konuları, merak edilen şeyleri ele alıyor. 647 milyon görüntülemeye sahip.

20 Ekim 1990 Aydında doğdu. Üniversiteyi Hindistan’da okudu. Türkiye’ye döndükten sonra içerik üretip yayınlamaya başladı. Yaptığı araştırmaları, öğrendiği bilgileri videolarında paylaşıyor.

5- Reynmen

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 6,32 Milyon

12 Ocak 2016 yılında YouTube’a giriş yaptı. Günlük hayata dair eğlenceli videoları, röportajları mevcut ancak 2019 yılından itibaren müzik dünyasına giriş yapmış, şarkılarıyla ve klipleriyle adından söz ettiriyor. 1 milyar görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Yusuf Aktaş 6 Aralık 1995 İstanbul doğumlu. Radyo ve Televizyon programcılığı okuyor. Müzik şirketi kurup bu yolda ilerlemeye, şarkı ve klip üretmeye devam ediyor.

4- Deli mi Ne?

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 7,35 Milyon

11 Nisan 2017 yılında YouTube’a katıldı. Birbirinden farklı eğlenceli yarışmalar, tehlikeli mücadeleler yayınlıyor. Kahkahanın bol olduğu sokak röportajları ve meydan okumalar yer alıyor. 1,15 milyar görüntülenmeye sahip.

Fester Abdü olarak tanınan Ali Abdülselam Yılmaz, 1993 Adana doğumlu. Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu. Türkiye kano milli takımında yer alıyor. Liverpool Chelsea UEFA Süper Kupa finalinde sahaya atlayarak koşmasıyla büyük tepki çekse de abone sayısı artmaya devam ediyor.

 3- Kafalar

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 7,36 Milyon

26 Aralık 2014 yılında üç kafadar arkadaş ile kurulan Kafalar, eğlenceli videolar yayınlıyor. Kışkırtma videoları, komik şakalar paylaşıyorlar. 1,4 milyar görüntülenmeye sahip.

Atakan Özyurt 1993 Ordu doğumlu, Arel Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar bölümünden mezun. Bilal Hancı 8 Eylül 1989 Trabzon doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu. Fatih Yasin 25 Ekim 1993 İstanbul doğumlu. Arel Üniversitesi Uluslararası Lojistik mezunu.

Kafalar Karışık isimli bir de sinema filmleri var.

2- Orkun Işıtmak

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 8,8 Milyon

18 Nisan 2010 yılında YouTube’a katılan Orkun Işıtmak, günlük hayatına, gezilerine ve hayallerine dair eğlenceli vloglar paylaşıyor, acayip şeyler deniyor. 1,9 milyar görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Orkuncan Işıtmak 8 Ocak 1996 İzmir doğumlu. İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. İyi Oyun filminde rol aldı. Exatlon Challenge Türkiye yarışmasını sundu. orkunisitmak adlı bir de web sitesi vardır.

1- Enes Batur

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 15,1 Milyon

18 Kasım 2012 yılında YouTube’a katıldı. Enes Batur en çok abonesi olan Türk YouTuber. Eğlenceli videolar yayınlamakla kalmıyor, oyun oynuyor, challenge yapıyor. YouTube için sürekli içerik üretiyor. 6,9 milyar görüntülenme oranıyla Türkiye’nin en çok izlenen YouTube kanalı. (Abone sayısıyla en büyük rakibi ise bir çocuk, o da yakında Blogsal.net’te)

Gerçek adı Enes Batur Sungurtekin 9 Nisan 1998 Ankara doğumlu. Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde devam ediyor.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve Enes Batur Gerçek Kahraman adında iki sinema filmi var. Sinema dışında şu aralar müziğe de ilgi duymuş ve kendi video klibini yayınlamıştır. Enesbaturmedya isimli kişisel bir web sitesi de bulunuyor.

Sonuç Olarak En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber

Hazırlamış olduğumuz listemizde en çok abonesi olan Türk YouTuber Enes Batur ama bir sonraki blogda seni bir sürpriz bekliyor.

İlk 25 listemize baktığımızda eğlence ağırlıklı içeriklerin baskın bir şekilde abone sayısını artırdığı görülüyor. Oyun videolarının da büyük bir izleyici kitlesi olduğu aşikar.

Oyun oynamayı seviyorsan en iyi 5 Android oyun indirme sitesi bloğumuza mutlaka bakmalısın.

En çok abonesi olan Türk YouTuberlar bir müddet sonra müzik dünyasına veya sinemaya da el atıyor. Bu alanlarda YouTube’daki başarının devamı gelecek mi zamanla ortaya çıkacak.

25 kişilik listemizde sadece 4 kadın YouTuber kendine yer bulabiliyor.

YouTuberların çoğu Z kuşağından ve izleyici kitlesi de bu yaş grubundan. Listemizdeki en genç Türk YouTuber Furkan Yaman (22) iken en yaşlı Türk YouTuber ise Barış Özcan (47). Genel yaş aralığı 21 ila 27 arası. 30 yaş üzeri 4 ve 40 yaş üzeri 2 YouTuber var.

Sen de bir YouTuber olmak istiyorsan azimli olmalı ve düzenli olarak içerik paylaşmalısın.

YouTube yerine bir blog yayınlamak istiyorsan blog ne işe yarar makalemizi mutlaka oku.

en-cok-abonesi-olan-25-turk-youtuber-infografik

Bu görsel 05.05.2021 tarihindeki verilere göre hazırlanmıştır.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber: Sık Sorulan Sorular

1- Türkiye’nin en çok abonesi olan YouTuber kim?

Türkiye’nin en çok abonesi olan YouTuber Enes Batur. Aslında en çok abonesi olan Türk YouTuber artık bir çocuk. Öykü isimli sevimli bu YouTuber, Oyuncak Avı kanalında Amerika’dan yayın yaptığı için Türkiye listesine dahil edilmiyor. 15,2 milyon bireysel abone ile Enes Batur’u geçiyor.

2- Dünyanın en çok abonesi olan YouTuber kim?

Dünyanın en çok abonesi olan YouTuberı PewDiePie, gerçek adıyla Felix Arvid Ulf Kjellberg. Aksiyon ve korku oyunları videoları ile ünlendi ve 110 milyon aboneye sahip. Hint müzik ve film videoları ile ilgili paylaşım yapan T-Series 181 milyon ile en çok abone sahip olan kanal.

3- Enes Batur’un kaç abonesi var 2020?

Türkiye’nin en ünlü YouTuber’ı Enes Batur’un an itibariyle 15,1 milyon abonesi bulunuyor. En yakın rakibinin neredeyse iki katı aboneye sahip.

4- YouTuberlar ne kadar kazanıyor?

YouTuberlar, öncelikle reklamlardan kazanıyor. 1000 gösterim başına ortalama 5 ila 15 kuruş arasında değişen bir reklam geliri elde ediyorlar. Bir videoda En fazla 5 reklam gösterileceğinden ortalama gelir 25 ila 75 kuruş arasında değişiyor. Ancak sponsorluklar ve antlaşmalar bu gelire dahil değil.

5- YouTube ne zaman kuruldu?

Amerika menşeili YouTube, 14 Şubat 2005’de San Mateo Kaliforniya’da üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Kasım 2006’da Google tarafından satın alınmıştır.

6- Türkiye’de ilk YouTuber kim?

Türkiye’nin ilk YouTuberı Volkan Öge ve arkadaşları. 12 Eylül 2006 yılında yayınladıkları Bana Kitap Al ve 1 Kasım 2006’da yayınladıkları Sütü Seven Kamyoncu ile o dönem viral olmuşlardı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir