en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

En Çok Abonesi Olan 25 Türk YouTuber

Sen de YouTube izlemeden olmaz diyenlerden misin? En çok abonesi olan Türk YouTuber kim merak ediyor musun? İşte, en çok abonesi olan Türk YouTuberlar listesi.

YouTube hayatımıza gireli 19 yıl oldu ve elbette birçok alışkanlığı değiştirdi. Seçip izlemek daha çok hoşumuza gitti. Bu durum klasik televizyonculuk anlayışını farklı bir boyuta taşıdı.

Bir televizyon kanalı için stüdyo, ekipman, personel gibi birçok farklı yatırım gerekiyor. Ancak YubeTube sayesinde dileyen herkes kendi kanalını kurup yayın yapabiliyor. Üstelik bunu dev bütçeler harcamadan yapmak ve bundan gelir elde etmek mümkün.

Oberlo’ya göre YouTube dünya genelinde aylık aktif 2,5 milyar kullanıcıya sahip, günlük 1 milyar saatlik video izleniyor ve her bir dakikada 500 saatlik video yükleniyor.

Bu kadar saatlik videoyu düşününce bunları kimlerin ürettiği akla geliyor. Türkiye’deki en popüler içerik üreticilerini senin için araştırdık.

En çok abonesi olan 25 Türk YouTuber için bir liste hazırladık. Çocuk YouTuberları ve en çok abonesi olan Türk YouTube kanallarını ayrı tuttuk. Kanaldan kastımız: ikili ve üçlü gruplar dahil olmak üzere ekip halinde içerik üretenler, animasyon kanalları, televizyon kanalları, dizi ve müzik yayıncıları.

Listemizde daha çok fenomen olarak bilinen bireysel içerik üreticilere yer verdik. Diğer yayıncılar için yeni listeler yayımlamaya devam edeceğiz.

YouTuber Nedir?

En büyük video paylaşım sitesi olan YouTube’da içerik üreten kişilere YouTuber, (YouTubecu) denir. Bu kişiler farklı konularda video içerikleri üretip kendi adlarına açtıkları veya farklı isimler kullanarak kanallarında paylaşırlar.

İçerik olarak komik ve eğlenceli videolardan, bir şey nasıl yapılır videolarına, mücadelelerden meydan okumalara, oyun videolarına kadar pek çok farklı tarzda olabilir.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber İlk 25

Bu kadar çok videonun paylaşıldığı bir ortamda sıyrılıp hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmak elbette kolay değil.

Video içeriği hazırlamak ve yayınlamak zahmetli bir süreç. Özellikle milyonlarca aboneye sahip olmak istiyorsan azimli olman ve düzenli olarak içerik üretmen gerekiyor. İşte ilham alabileceğin en fazla abonesi olan Türk YouTuberlar:

(Bu liste 14.03.2024 tarihinde güncellenmiştir. Abone sayıları bu tarihteki verileri ifade eder.)

25. Uras Benlioğlu

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,46 Milyon

1 Haziran 2014 yılında YouTube’a giriş yapan Uras Benlioğlu videolarında ilginç ürünleri inceliyor, İnternet efsanelerinin peşinden koşuyor. Toplamda 1.051 videoya ve 1 milyar görüntülenmeye sahip.

16 Şubat 1982 İzmir doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Aslında haber spikerliği geçmişiyle tanınıyor.

24. Burak Oyunda

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,46 Milyon

24 Temmuz 2009 yılında YouTube’a katıldı. Burak Oyunda’da bolca oyun videoları paylaşıyor ve oyuncular için içerikler üretiyor. 2,975 bin video ile 1,2 milyar görüntülenme elde etmiş.

Gerçek adı Burak Şahin 28 Haziran 1996 Bilecik doğumlu. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümüne devam ediyor. Türkiye’nin ilk oyun kanallarından biri.

23. Furkan Yaman

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,57 Milyon

10 Nisan 2015 yılından itibaren eğlenceli videolarını yayınlamaya başladı. PES ve Minecraft için oyun videoları yayınladı. Ayrıca yayınladığı vloglar ile de seviliyor. 664 videoya ve 1 milyar görüntülenmeye ulaşmış.

Furkan Yaman, 4 Nisan 1999 Ankara doğumlu. Ünlü YouTuber, Exatlon Challenge yarışmasına katılan en genç yarışmacılardan biriydi. Eğlenceli içerikleriyle gençler arasında oldukça popüler.

22. Ali Sürücü

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 3,87 Milyon

30 Aralık 2017 açılış tarihli kanalında eğlenceli içerikler paylaşıyor. Challengelara, komik şakalara ve kışkırtmalara yer veriyor. Kardeşi Elif’le çektiği komik videoları oldukça ilgi çekiyor. Özellikle Çukur dizisine yaptığı yorumları ve göndermeleri büyük ilgi topladı. 749 video ile 4 milyar görüntülenme sahibi.

2001 İstanbul doğumlu. Eğitim hayatına devam ediyor.

21. Berkcan Güven

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,02 Milyon

1 Kasım 2014 yılında Vine’da BEGE adıyla gösterdiği başarıyı YouTube’a taşıdı. Müzik videolarıyla tanınıyor. Özellikle diğer YouTuberlar’a gönderme yaptığı YouTube Benim İşim çok izlenenler arasında. Bir de Christiano Ronolda ile videoları var ki elbette unutulmaz. 217 videoya ve 840 milyon görüntülemeye sahip.

Berkcan Güven, 30 Mayıs 1996 İstanbul doğumlu ve Işık Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünü yarıda bıraktı. Eğlenceli içerikler üretmeye devam ediyor.

20. Himmet Polat

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 4,06 Milyon

25 Kasım 2011 tarihli kanalında Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini paylaşıyor. Kendi restoranında çektiği videolar, devasa döner sunumları ve işine olan tutkusuyla dikkatleri üzerine çeken Himmet Polat, hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip. 640 video ile 2 milyar görüntülemesi var.

1974 Malatya doğumlu. Ağababa Dönerin kurucusu ve restoran işletmecisi.

19. Gözde Akgün

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 4,15 Milyon

4 Ekim 2021’de kanalını açan Gözde Akgün eğlenceli içerikler paylaşıyor. Videolarında şakalara, kışkırtmalara ve kapışmalara bol bol yer veriyor. Özellikle erkek sesiyle (Mahmut Abi) yaptığı taklitleri ünlenmesini sağladı. 957 videosu 3,4 milyar görüntülenen başarılı bir kadın Türk YouTuber.

2002 İzmir doğumlu, lise mezunu. Ayrıca YouTuber Semih Varol ile Çok Seviyoruz isimli bir şarkısı bulunuyor.

18. Çılgın Dondurmacı

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,26 Milyon

4 Aralık 2018 yılında YouTube macerasına başlayan Çılgın Dondurmacı, 547 videoya ve 1,5 milyar görüntülemeye sahip. Dondurma satışı sırasında yaptığı şovları, dansları ve söylediği şarkıları kanalında paylaşıyor. Video şovlarına birçok müşterisini ve ünlüyü de dahil ediyor.

Gerçek adı Mehmet Dinç olan Çılgın Dondurmacı, 1 Ocak 1982 Antakya doğumlu, MKÜ İşletme Enformatiği mezunu. Pastacılık deneyimi olan ünlü fenomen iş hayatına devam ediyor.

17. Barış G

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,27 Milyon

1 Ağustos 2018’de platforma katılan Barış G, kanalında oyun ağırlık videolar paylaşıyor. PUBG bu oyun başında geliyor. Kanalında 1.947 bin video ile 1,4 milyar görüntülemeye sahip.

Asıl adı Barış Can Mercan olan Barış G, 21 Eylül 1992 Kıbrıs doğumlu. Oyun dışında vlog paylaşan ve birçok farklı sosyal ağda yayın yapan Barış G’nin Kıbrıs’ta kendine ait bir işletmesi bulunuyor.

16. Sese Gel

n-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,49 Milyon

16 Eylül 2015 yılında başlayan Sese Gel, oyun videoları paylaşıyor. Oyun oynuyor ve oyunları değerlendiriyor. Toplamda 2.960 video ile 2,9 milyar görüntülemeyi başarmış.

Asıl adı Hasan Mustan 1 Ocak 1977 Mersin doğumlu. Öğretmen, spiker ve seslendirme sanatçısı. PES oyunları için yaptığı Türkçe spikerlik ile tanındı. Ayrıca oğluyla oyun oynadığı çocuklara yönelik bir kanalı daha mevcut. PUBG Mobile RAP Haydi Koş Durma klibi milyonlar tarafından beğenildi.

15. Mete Kayagil

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 4,59 Milyon

12 Kasım 2016 tarihli eğlence kanalında kurmaca senaryolarda farklı karakterlere hayat veriyor. Özellikle Gen Z serisiyle oldukça ilgi çeken Mete Kayagil oyunculuk performansıyla büyük beğeni topluyor. Paylaştığı 815 video ile 5,6 milyar görüntülemeye sahip.

Ali Mete isimli ünlü fenomen, 2000 doğumlu. Malum olduğu üzere sinema ve televizyon bölümü mezunu.

14. Gözde Yıldız

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 4,91 milyon

6 Temmuz 2020’de kanalını açan Gözde Yıldız, eğlenceli videolar çekip paylaşıyor. Yaptığı seyahatlerden eğlenceli anekdotlar aktardığı videoları oldukça ilgi görüyor. Ayrıca ilginç kapışma videolarını da yer veriyor. Kanalında 859 video var ve 3,3 milyar görüntülemeye sahip.

Özel yaşamına dair herhangi bir açıklaması veya paylaşımı bulunmuyor.

13. Alper Rende

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,92 Milyon

28 Mart 2018 yılında yayıncılığa başlayan Alper Rende, eğlenceli içerikler üretiyor. 261 videoya ve 1 milyar görüntülenmeye sahip.

16 Ekim 1995 İzmit doğumlu. Beykent Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde okuyor. Beş sinema filminde rol almıştır. Özellikle kaçış ve renkli challange videoları oldukça ilgi topluyor.

12. Meryem Can

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,97 Milyon

8 Ağustos 2014 yılında makyaj videoları ile başlayan Meryem Can, bugün daha eğlenceli içerikler çekiyor. Günlük vloglar, kendin yap projeleri bunlardan bazıları. 444 videoya ve 1,4 milyar görüntülemeye sahip.

9 Mart 1995 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. Esas olarak 24 saat boyunca videoları oldukça ilgi toplamaktadır.

11. Dila Kent

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 5,83 Milyon

8 Eylül 2018 yılında YouTube’a katılan Dila Kent, kendi ismini taşıyan kanalında komik ve eğlenceli videoların yanı sıra slime ve oyun videolarına yer veriyor. 978 videoya ve 6,4 milyar görüntülenmeye sahip. En çok izlenen Türk YouTuberlar arasında yer alıyor.

6 Ekim 1994 İstanbul doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği bölümünden mezun oldu. Oyuncaklardan challengelara farklı videolar üretmeye devam ediyor.

10. Mehmet Demircan

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 5,83 Milyon

YouTube başlangıç tarihi 7 Kasım 2019 olan kanalında komik videolar paylaşıyor. Kışkırtma, kapışma, meydan okuma videoları yayınlıyor. Güldüren videoları ile oldukça beğeni toplayan Mehmet Demircan an itibarıyla 1654 videoya 4,4 milyar görüntülenmesi var.

Genç fenomen ailesiyle ilgili videolar çekiyor ancak özel hayatıyla ilgili net bilgiler paylaşmıyor.

9. Reynmen

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 6,23 Milyon

12 Ocak 2016 yılında YouTube’a giriş yaptı. Günlük hayata dair eğlenceli videoları, röportajları mevcut ancak 2019 yılından itibaren müzik dünyasına giriş yapmış, şarkılarıyla ve klipleriyle adından söz ettiriyor. 46 videosu ve 1,6 milyar görüntülenmesi var.

Gerçek adı Yusuf Aktaş 6 Aralık 1995 İstanbul doğumlu. Radyo ve Televizyon programcılığı okuyor. Müzik şirketi kurup bu yolda ilerlemeye, şarkı ve klip üretmeye devam ediyor.

8. Barış Özcan

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 6,54 Milyon

7 Ocak 2007’de YouTube’a katılan Barış Özcan, sanat, tasarım ve teknoloji konularında videolar paylaşıyor. Videolarını adeta hikaye anlatır gibi işlemesi, onun daha da izlenmesini sağlıyor. 790 videoya ve 860 milyon görüntülenmeye sahip.

23 Temmuz 1974, İstanbul doğumlu ancak şu an Amerika’da yaşıyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Belgesel tadında video izlemek isteyenlerin oldukça ilgisini çeken videolar üretmeye devam ediyor ve kişisel bir web sitesi de bulunuyor.

7. Semih Varol

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 7,11 Milyon

10 Aralık 2013 yılında kişisel kanalını açan Semih Varol; şaka, kışkırtma, kapışma gibi daha çok eğlence ağırlıklı videolar çekiyor. Müzik klibi yayımlayan fenomenler kervanına katılmış durumda. An itibarıyla 3,139 video ve 8,7 milyar görüntülemeye sahip.

80 Şubat 1996 Bartın doğumlu. Halen Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. “Başkası Olma Kendin Ol” isimli kitabı 2015 yılında yayımlandı. Ayrıca başta TikTok olmak üzere diğer sosyal ağlardan da paylaşım yapıyor.

6. Karadenizli Maceracı

Abone sayısı: 8,41 Milyon

İlk açılış tarihi 2 Aralık 2016 olan Karadenizli Maceracı kanalında doğa sporları, kampçılık, yürüyüş, balık avı ve doğada yapılan yemeklere yer veriliyor. Kanalın ünlenmesini sağlayan başta Karadeniz olmak üzere Türkiye’nin doğal güzellikleri sunması ve doğadaki malzemeler kullanılarak yapılan yemekler. An itibarıyla 166 videoya ve 3,2 milyar görüntülemeye sahip.

Asıl adı Rıdvan Arpacı olan Karadenizli Maceracı 1980 Ordu doğumlu, üniversite mezunu ve doğa sporları tutkunu. Ayrıca Instagram ve Facebook sayfasından da paylaşımlar yapıyor.

5. Ruhi Çenet Medya

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 8,46 Milyon

19 Eylül 2012 yılında YouTube’a adım attı. Eski YouTuberlardan biri olan Ruhi Çenet, videolarında ilginç bilgiler paylaşıyor. Öğretici videoların yanı sıra videolarında röportajlara da yer veriyor. Bireysel ve toplumsal konuları, merak edilen şeyleri ele alıyor. 413 videoya ve 1,3 milyar görüntülemeye sahip.

20 Ekim 1990 Aydında doğdu. Üniversiteyi Hindistan’da okudu. Türkiye’ye döndükten sonra içerik üretip yayınlamaya başladı. Yaptığı araştırmaları, öğrendiği bilgileri videolarında paylaşıyor.

4. Deli mi Ne?

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 8,62 Milyon

11 Nisan 2017 yılında YouTube’a katıldı. Birbirinden farklı eğlenceli yarışmalar, tehlikeli mücadeleler yayınlıyor. Kahkahanın bol olduğu sokak röportajları ve meydan okumalar yer alıyor. 346 videoya ve 2,09 milyar görüntülenmeye sahip.

Fester Abdü olarak tanınan Ali Abdülselam Yılmaz, 1993 Adana doğumlu. Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu. Türkiye kano milli takımında yer alıyor. Ne yazık ki Liverpool Chelsea UEFA Süper Kupa finalinde sahaya atlayarak koşmasıyla büyük tepki çekse de abone sayısı artmaya devam ediyor.

3. Orkun Işıtmak

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 10,9 Milyon

18 Nisan 2010 yılında YouTube’a katılan Orkun Işıtmak, günlük hayatına, gezilerine ve hayallerine dair eğlenceli vloglar paylaşıyor, acayip şeyler deniyor. 1.754 videoya ve 3,8 milyar görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Orkuncan Işıtmak 8 Ocak 1996 İzmir doğumlu. İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. İyi Oyun filminde rol aldı. Ayrıca Exatlon Challenge Türkiye yarışmasını sundu.

2. CZN Burak

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 15 Milyon

11 Ekim 2016 kanalın açılış tarihi. CZN Burak, yaptığı devasa boyutlu yemekleriyle tanınan ünlü bir aşçı. Videolarında yemeklerini nasıl yaptığını fazlaca konuşmadan aşama aşama paylaşıyor. Özellikle kameradan gözünü ayırmadan gülümseyerek yemekleri hazırlaması ve kullandığı aletler ile işini şova döküyor. Kanalında 541 video var ve 6,3 milyar görüntülemeye sahip.

Asıl adı Burak Özdemir olan CZN Burak, 24 Mart 1994 İstanbul doğumlu ama aslen Hataylı. Yetenekli bir şef olan CZN Burak’ın Hatay Medeniyetler Sofrası isimli bir restoran zinciri bulunuyor.

1. Enes Batur

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 16,1 Milyon

18 Kasım 2012 yılında YouTube’a katıldı. Enes Batur en çok abonesi olan Türk YouTuber. Eğlenceli videolar yayınlamakla kalmıyor, oyun oynuyor, challenge yapıyor. YouTube için sürekli içerik üretiyor. 1.986 videoya ve 9,9 milyar görüntülenme oranıyla Türkiye’nin en çok izlenen YouTube kanalı.

(Abone sayısıyla en büyük rakibi ise bir çocuk, o da yakında Blogsal.net’te)

Gerçek adı Enes Batur Sungurtekin 9 Nisan 1998 Ankara doğumlu. Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde devam ediyor. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve Enes Batur Gerçek Kahraman adında iki sinema filmi var. Sinema dışında şu aralar müziğe de ilgi duymuş ve kendi video klibini yayınlamıştır.

Sonuç Olarak En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber

Hazırlamış olduğumuz listemizde en çok abonesi olan Türk YouTuber Enes Batur ama bir sonraki blogda seni bir sürpriz bekliyor.

İlk 25 listemize baktığımızda eğlence ağırlıklı içeriklerin baskın bir şekilde abone sayısını artırdığı görülüyor. Bununla birlikte Oyun videolarının artık eskisi katar izleyici kitlesine sahip olmadığı anlaşılıyor. Shorts videoları etkisi her geçen gün artıyor.

Genç YouTuberların iyi bir çıkış yaptığı görülmekte. Bunda, başta TikTok olmak üzere diğer sosyal medya uygulamalarını etkin bir şekilde kullanmalarının rolü büyük.

Oyun oynamayı seviyorsan en iyi 5 Android oyun indirme sitesi bloğumuza mutlaka bakmalısın.

En çok abonesi olan Türk YouTuberlar bir müddet sonra müzik dünyasına veya sinemaya da el atıyor. Bu alanlarda YouTube’daki başarının devamı gelecek mi zamanla ortaya çıkacak.

25 kişilik listemizde sadece 4 kadın YouTuber kendine yer bulabiliyor.

YouTuberların çoğu Z kuşağından ve izleyici kitlesi de bu yaş grubundan. Listemizdeki en genç Türk YouTuber Gözde Akgün iken en yaşlı Türk YouTuber ise Barış Özcan.

Sen de bir YouTuber olmak istiyorsan azimli olmalı ve düzenli olarak içerik paylaşmalısın.

YouTube yerine bir blog yayınlamak istiyorsan blog ne işe yarar makalemizi mutlaka oku.

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

 

Bu görsel 14.03.2024 tarihindeki YouTube abone sayılarına göre hazırlanmıştır.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber: Sık Sorulan Sorular

1- Türkiye’nin en çok abonesi olan YouTuber kim?

Bireysel anlamda Türkiye’de en çok abonesi olan YouTuber Enes Batur. Ancak çocuk kanalı Beter Böcük'ün çok daha fazla abonesi var.

2- Dünyanın en çok abonesi olan YouTuber kim?

MrBeast, gerçek adıyla Jimmy Danoldson dünyada en çok abonesi olan YouTuber. Yaptığı gösterişli ve pahalı numaralar ile ünlendi. Kapışma, bağış ve eğlence videoları çekiyor ve 244 milyon aboneye sahip. Hint müzik ve film videoları ile ilgili paylaşım yapan T-Series, 261 milyon abone ile dünyanın en çok aboneye sahip kanalı.

3- YouTuberlar ne kadar kazanıyor?

YouTuberlar, öncelikle reklamlardan kazanıyor. 1000 gösterim başına ortalama 15 ila 40 lira arasında değişen bir reklam geliri elde ediyorlar. Shorts videoları için 1000 gösterim başına ortalama 0,49 kuruş. Ancak bu miktar, kanalın kategorisine, videonun uzunluğuna, videoda gösterilen reklam sayısına göre artıp azalabilir. Ayrıca sponsorluklar ve reklam anlaşmaları ile bu gelir artırılabilir.

4- YouTube ne zaman kuruldu?

Amerika menşeili YouTube, 14 Şubat 2005’de San Mateo Kaliforniya’da üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Kasım 2006’da Google tarafından satın alınmıştır.

5- Türkiye’de ilk YouTuber kim?

Türkiye’nin ilk YouTuberı Volkan Öge ve arkadaşları. 12 Eylül 2006 yılında yayınladıkları Bana Kitap Al ve 1 Kasım 2006’da yayınladıkları Sütü Seven Kamyoncu ile o dönem viral olmuşlardı.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir