en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

En Çok Abonesi Olan 25 Türk YouTuber

Sen de YouTube izlemeden olmaz diyenlerden misin? En çok abonesi olan Türk YouTuber kim merak ediyor musun? İşte, en çok abonesi olan Türk YouTuberlar listesi.

YouTube hayatımıza gireli 18 yıl oldu ve elbette birçok alışkanlığı değiştirdi. Seçip izlemek daha çok hoşumuza gitti. Bu durum klasik televizyonculuk anlayışını farklı bir boyuta taşıdı.

Bir televizyon kanalı için stüdyo, ekipman, personel gibi birçok farklı yatırım gerekiyor. Ancak YubeTube sayesinde dileyen herkes kendi kanalını kurup yayın yapabiliyor. Üstelik bunu dev bütçeler harcamadan yapmak ve bundan gelir elde etmek mümkün.

Oberlo’ya göre YouTube dünya genelinde aylık aktif 2,6 milyar kullanıcıya sahip, günlük 1 milyar saatlik video izleniyor ve her bir dakikada 500 saatlik video yükleniyor.

Bu kadar saatlik videoyu düşününce bunları kimlerin ürettiği akla geliyor. Türkiye’deki en popüler içerik üreticilerini senin için araştırdık.

En çok abonesi olan 25 Türk YouTuber için bir liste hazırladık. Çocuk YouTuberları ve en çok abonesi olan Türk YouTube kanallarını ayrı tuttuk. Kanaldan kastımız: ikili ve üçlü gruplar dahil olmak üzere ekip halinde içerik üretenler, televizyon kanalları, dizi ve müzik yayıncıları.

Listemizde daha çok fenomen olarak bilinen bireysel içerik üreticilere yer verdik. Diğer yayıncılar için yeni listeler yayımlamaya devam edeceğiz.

YouTuber Nedir?

En büyük video paylaşım sitesi olan YouTube’da içerik üreten kişilere YouTuber, (YouTubecu) denir. Bu kişiler farklı konularda video içerikleri üretip kendi adlarına açtıkları veya farklı isimler kullanarak kanallarında paylaşırlar.

İçerik olarak komik ve eğlenceli videolardan, bir şey nasıl yapılır videolarına, mücadelelerden meydan okumalara, oyun videolarına kadar pek çok farklı tarzda olabilir.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber İlk 25

Bu kadar çok videonun paylaşıldığı bir ortamda sıyrılıp hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmak elbette kolay değil.

Video içeriği hazırlamak ve yayınlamak zahmetli bir süreç. Özellikle milyonlarca aboneye sahip olmak istiyorsan azimli olman ve düzenli olarak içerik üretmen gerekiyor. İşte ilham alabileceğin en fazla abonesi olan Türk YouTuberlar:

(Bu liste 16.03.2023 tarihinde güncellenmiştir. Abone sayıları bu tarihteki verileri ifade eder.)

25. Semih Varol

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,84 Milyon

10 Aralık 2013 yılında kişisel kanalını açan Semih Varol; şaka, kışkırtma, kapışma gibi daha çok eğlence ağırlıklı videolar çekiyor. Müzik klibi yayımlayan fenomenler kervanına katılmış durumda. An itibarıyla 1,8 bin video ve 4,3 milyar izlenmeye sahip.

80 Şubat 1996 Bartın doğumlu. Halen Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenci. “Başkası Olma Kendin Ol” isimli kitabı 2015 yılında yayımlandı. Başta TikTok olmak üzere diğer sosyal ağlardan da paylaşım yapıyor.

24. Ümidi

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,85 Milyon

9 Eylül 2014 yılında kişisel kanalını açan Ümidi, oyun videolarını paylaşıyor. FIFA ve PES oyunlarıyla tanındı. Kendi oynadığı oyunların yanı sıra birçok ünlü kişiyle de kapışıyor. An itibarıyla 6,1 bin videoya ve 1,6 milyar izlenmeye sahip.

Asıl adı Ümit Tüney olan Ümidi, 05.01.1992 Aksaray doğumlu. Yayın hayatına Almanya’da başladı. Konuşmasında bunu hissetmek mümkün. Evli ve 1 çocuğu var.

23. Danla Biliç

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 2,88 Milyon

6 Kasım 2016 tarihinde YouTuber olarak başladı. Danla Bilic, makyaj videoları ve seyahat vlogları paylaşıyor. 204 videoya ve 508 milyon görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Neslihan Damla Akdemir 5 Ekim 1994 Kütahya doğumlu, Beykent Üniversitesi psikoloji bölümüne başlasa da eğitimine ara verdi. Twitter’da yaptığı trollemeler ile tanındı. Survivor Türkiye’de Cemal Can’a olan desteği de unutulmaz.

22. Murat Soner

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,04 Milyon

11 Ocak 2010 tarihinde kanalına başlayana Murat Soner, film, sinema ve dizi eleştirileri ile tanınıyor. Birçok eğlenceli içerik paylaştığı kanalında 282 videosu var ve 467 milyon izlenmeye sahip.

1980 İstanbul doğumlu olan Murat Soner, aslen bir radyo yayıncısı ve seslendirme sanatçısı. Medya sektöründeki deneyimini eğlenceli bir şekilde YouTube’da paylaşıyor ve muratsoner.com isimli bir de kişisel web sitesi bulunuyor.

21. Baturay Anar

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,11 Milyon

13 Aralık 2014 yılında Baturay Anar için YouTube macerası oyun videoları ile başlıyor. Oyuncular için içerikleri üretmenin yanı sıra eğlenceli videolar da paylaşıyor. 982 videoya ve 850 milyon görüntülenmeye sahip.

27 Eylül 1997 İstanbul doğumlu. Zula ve GTA oyunları için çektiği videoları ile tanınıyor.

20. LAZ

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,24 Milyon

19 Ağustos 2015 yılından itibaren yayına giren LAZ oyun ağırlıklı bir kanal. Özellikle Brawl Stars oyunu ile ilgili birçok video bulmak mümkün. 2,2 bin video var ve 1,7 milyar izlenmeye sahip.

Asıl adı Ali Kol olan Laz Ali, 17 Mayıs 1986 Trabzon Akçabat doğumlu, evli ve bir çocuk. Canlı yayınlara ve Discord üzerinden sohbet etmeye devam ediyor.

19. Uras Benlioğlu

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,31 Milyon

1 Haziran 2014 yılında YouTube’a giriş yapan Uras Benlioğlu videolarında ilginç ürünleri inceliyor, İnternet efsanelerinin peşinden koşuyor. Toplamda 968 videoya ve 982 milyon izlenmeye sahip.

16 Şubat 1982 İzmir doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Haber spikerliği geçmişiyle tanınıyor.

18. Berk Coşkun

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,32 Milyon

9 Ekim 2010 yılında kanalını açan Berk Coşkun, eğlenceli videoların yanı sıra ilginç pratik fikirler de paylaşıyor. Ayrıca kendi şarkılarını söylediği video klipleri de mevcut. Toplamda 166 videoya ve 925 milyon izlenmeye sahip.

17 Ekim 1994 Bulgaristan doğumlu. Müziği çok seven Berk Coşkun pek çok ünlü sanatçıyla düetleri mevcut.

17. Çılgın Dondurmacı

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,34 Milyon

4 Aralık 2018 yılında YouTube macerasına başlayan Çılgın Dondurmacı, 409 videoya ve 979 milyon izlenmeye sahip. Dondurma satışı sırasında yaptığı şovları, dansları ve söylediği şarkıları kanalında paylaşıyor. Video şovlarına birçok müşterisini ve ünlüyü de dahil ediyor.

Gerçek adı Mehmet Dinç olan Çılgın Dondurmacı, 1 Ocak 1982 Antakya doğumlu, MKÜ İşletme Enformatiği mezunu. Pastacılık deneyimi olan ünlü fenomen iş hayatına devam ediyor.

16. Burak Oyunda

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,45 Milyon

24 Temmuz 2009 yılında YouTube’a katıldı. Burak Oyunda’da bolca oyun videoları paylaşıyor ve oyuncular için içerikler üretiyor. 2,5 bin videoya ve 1,21 milyar izlenmeye sahip.

Gerçek adı Burak Şahin 28 Haziran 1996 Bilecik doğumlu. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya bölümüne devam ediyor. Türkiye’nin ilk oyun kanallarından biri.

15. Furkan Yaman

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,58 Milyon

10 Nisan 2015 yılından itibaren eğlenceli videolarını yayınlamaya başladı. PES ve Minecraft için oyun videoları yayınladı. Vlogları da es geçmeyelim. 664 videoya ve 1,01 milyar izlenmeye sahip.

Furkan Yaman, 4 Nisan 1999 Ankara doğumlu. Ünlü YouTuber, Exatlon Challenge yarışmasına katılan en genç yarışmacılardan biriydi. Eğlenceli içerikleriyle gençler arasında oldukça popüler.

14. Barış G

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 3,77 Milyon

1 Ağustos 2018’de platforma katılan Barış G, kanalında oyun ağırlık videolar paylaşıyor. PUBG bu oyun başında geliyor. Kanalında 1,4 bin videoya ve 1,2 milyar izlenmeye sahip.

Asıl adı Barış Can Mercan olan Barış G, 21 Eylül 1992 Kıbrıs doğumlu. Oyun dışında vlog paylaşan ve birçok farklı sosyal ağda yayın yapan Barış G’nin Kıbrıs’ta kendine ait bir işletmesi bulunuyor.

13. Berkcan Güven

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,08 Milyon

1 Kasım 2014 yılında Vine’da BEGE adıyla gösterdiği başarıyı YouTube’a taşıdı. Müzik videolarıyla tanınıyor. Özellikle diğer YouTuberlar’a gönderme yaptığı YouTube Benim İşim çok izlenenler arasında. Christiano Ronolda videoları da elbette unutulmaz. 215 videoya ve 825 milyon görüntülemeye sahip.

Berkcan Güven, 30 Mayıs 1996 İstanbul doğumlu ve Işık Üniversitesi Grafik Tasarımı bölümünü yarıda bıraktı. Eğlenceli içerikler üretmeye devam ediyor.

12. Sese Gel

n-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,28 Milyon

16 Eylül 2015 yılında başlayan Sese Gel, oyun videoları paylaşıyor. Oyun oynuyor ve oyunları değerlendiriyor. Toplamda 2,6 bin video ve 2,6 milyar izlenmeye sahip.

Asıl adı Hasan Mustan 1 Ocak 1977 Mersin doğumlu. Öğretmen, spiker ve seslendirme sanatçısı. PES oyunları için yaptığı Türkçe spikerlik ile tanındı. Oğluyla oyun oynadığı çocuklara yönelik bir kanalı daha mevcut. PUBG Mobile RAP Haydi Koş Durma klibi milyonlar tarafından beğenildi.

11. Dila Kent

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,45 Milyon

8 Eylül 2018 yılında YouTube’a katılan Dila Kent, kendi ismini taşıyan kanalında komik ve eğlenceli videoların yanı sıra slime ve oyun videolarına yer veriyor. 770 videoya ve 5,1 milyar görüntülenmeye sahip. En çok izlenen Türk YouTuberlar arasında yer alıyor.

6 Ekim 1994 İstanbul doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Film Tasarım ve Yönetmenliği bölümünden mezun oldu. Oyuncaklardan challengelara farklı videolar üretmeye devam ediyor.

10. Alper Rende

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,67 Milyon

28 Mart 2018 yılında yayıncılığa başlayan Alper Rende, eğlenceli içerikler üretiyor. 236 videoya ve 950 milyon görüntülenmeye sahip.

16 Ekim 1995 İzmit doğumlu. Beykent Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde okuyor. Beş sinema filminde rol almıştır. Kaçış ve renkli challange videoları oldukça ilgi topluyor.

9. Meryem Can

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 4,75 Milyon

8 Ağustos 2014 yılında makyaj videoları ile başlayan Meryem Can, bugün daha eğlenceli içerikler çekiyor. Günlük vloglar, kendin yap projeleri bunlardan bazıları. 398 videoya ve 1,22 milyar görüntülemeye sahip.

9 Mart 1995 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. 24 saat boyunca videoları oldukça ilgi toplamaktadır.

8. Barış Özcan

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 5,34 Milyon

7 Ocak 2007’de YouTube’a katılan Barış Özcan, sanat, tasarım ve teknoloji konularında videolar paylaşıyor. Videolarını adeta hikaye anlatır gibi işlemesi, onun daha da izlenmesini sağlıyor. 706 videoya ve 771 milyon görüntülenmeye sahip.

23 Temmuz 1974, İstanbul doğumlu ancak şu an Amerika’da yaşıyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Belgesel tadında video izlemek isteyenlerin oldukça ilgisini çeken videolar üretmeye devam ediyor ve kişisel bir web sitesi de bulunuyor.

7. Reynmen

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 6,29 Milyon

12 Ocak 2016 yılında YouTube’a giriş yaptı. Günlük hayata dair eğlenceli videoları, röportajları mevcut ancak 2019 yılından itibaren müzik dünyasına giriş yapmış, şarkılarıyla ve klipleriyle adından söz ettiriyor. 46 videosu ve 1,64 milyar görüntülemesi var.

Gerçek adı Yusuf Aktaş 6 Aralık 1995 İstanbul doğumlu. Radyo ve Televizyon programcılığı okuyor. Müzik şirketi kurup bu yolda ilerlemeye, şarkı ve klip üretmeye devam ediyor.

6. Ruhi Çenet Medya

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 6,65 Milyon

19 Eylül 2012 yılında YouTube’a adım attı. Eski YouTuberlardan biri olan Ruhi Çenet, videolarında ilginç bilgiler paylaşıyor. Öğretici videoların yanı sıra videolarında röportajlara da yer veriyor. Bireysel ve toplumsal konuları, merak edilen şeyleri ele alıyor. 298 videoya ve 845 milyon izlenmeye sahip.

20 Ekim 1990 Aydında doğdu. Üniversiteyi Hindistan’da okudu. Türkiye’ye döndükten sonra içerik üretip yayınlamaya başladı. Yaptığı araştırmaları, öğrendiği bilgileri videolarında paylaşıyor.

5. Aliashraf Purgafari

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 6,91 Milyon

Kanalın açılış tarihi 3 Mart 2013, Aliashraf Purgafari her ne kadar kanalını Komik Animasyonlar olarak nitelendirse de kullandığı karakterler korku oyunlarından. Granny, Siren Kafa ve çok daha fazlasını görmek mümkün. Bu karakterlerle oluşturduğu ilginç videolarını paylaşıyor. Kanalında 353 video var ve 1,7 milyar izlenmeye sahip.

Kendini animatör olarak niteleyen YouTuber’ın kişisel hayatıyla ilgili bilgi bulunmuyor. Ancak kendisi bir Azeri Türkü.

4. Deli mi Ne?

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone Sayısı: 8,62 Milyon

11 Nisan 2017 yılında YouTube’a katıldı. Birbirinden farklı eğlenceli yarışmalar, tehlikeli mücadeleler yayınlıyor. Kahkahanın bol olduğu sokak röportajları ve meydan okumalar yer alıyor. 346 videoya ve 2,09 milyar görüntülenmeye sahip.

Fester Abdü olarak tanınan Ali Abdülselam Yılmaz, 1993 Adana doğumlu. Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu. Türkiye kano milli takımında yer alıyor. Ne yazık ki Liverpool Chelsea UEFA Süper Kupa finalinde sahaya atlayarak koşmasıyla büyük tepki çekse de abone sayısı artmaya devam ediyor.

3. CZN Burak

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Abone sayısı: 9,24

11 Ekim 2016 kanalın açılış tarihi. CZN Burak, yaptığı devasa boyutlu yemekleriyle tanınan ünlü bir aşçı. Videolarında yemeklerini nasıl yaptığını fazlaca konuşmadan aşama aşama paylaşıyor. Kameradan gözünü ayırmadan gülümseyerek yemekleri hazırlaması, kullandığı aletler ile işini şova döküyor. Kanalında 334 video var ve 3,3 milyar izlenmeye sahip.

Asıl adı Burak Özdemir olan CZN Burak, 24 Mart 1994 İstanbul doğumlu ama aslen Hataylı. Yetenekli bir şef olan CZN Burak’ın Hatay Medeniyetler Sofrası isimli bir restoran zinciri bulunuyor.

2. Orkun Işıtmak

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 10,3 Milyon

18 Nisan 2010 yılında YouTube’a katılan Orkun Işıtmak, günlük hayatına, gezilerine ve hayallerine dair eğlenceli vloglar paylaşıyor, acayip şeyler deniyor. 1,5 bin videoya ve 3,28 milyar görüntülenmeye sahip.

Gerçek adı Orkuncan Işıtmak 8 Ocak 1996 İzmir doğumlu. İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. İyi Oyun filminde rol aldı. Ayrıca Exatlon Challenge Türkiye yarışmasını sundu.

1. Enes Batur

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Yeni Abone Sayısı: 15,9 Milyon

18 Kasım 2012 yılında YouTube’a katıldı. Enes Batur en çok abonesi olan Türk YouTuber. Eğlenceli videolar yayınlamakla kalmıyor, oyun oynuyor, challenge yapıyor. YouTube için sürekli içerik üretiyor. 1,9 bin videoya ve 9,7 milyar görüntülenme oranıyla Türkiye’nin en çok izlenen YouTube kanalı.

(Abone sayısıyla en büyük rakibi ise bir çocuk, o da yakında Blogsal.net’te)

Gerçek adı Enes Batur Sungurtekin 9 Nisan 1998 Ankara doğumlu. Nişantaşı Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde devam ediyor. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? ve Enes Batur Gerçek Kahraman adında iki sinema filmi var. Sinema dışında şu aralar müziğe de ilgi duymuş ve kendi video klibini yayınlamıştır.

Sonuç Olarak En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber

Hazırlamış olduğumuz listemizde en çok abonesi olan Türk YouTuber Enes Batur ama bir sonraki blogda seni bir sürpriz bekliyor.

İlk 25 listemize baktığımızda eğlence ağırlıklı içeriklerin baskın bir şekilde abone sayısını artırdığı görülüyor. Bununla birlikte Oyun videolarının da büyük bir izleyici kitlesi olduğu aşikar.

Oyun oynamayı seviyorsan en iyi 5 Android oyun indirme sitesi bloğumuza mutlaka bakmalısın.

En çok abonesi olan Türk YouTuberlar bir müddet sonra müzik dünyasına veya sinemaya da el atıyor. Bu alanlarda YouTube’daki başarının devamı gelecek mi zamanla ortaya çıkacak.

25 kişilik listemizde sadece 3 kadın YouTuber kendine yer bulabiliyor.

YouTuberların çoğu Z kuşağından ve izleyici kitlesi de bu yaş grubundan. Listemizdeki en genç Türk YouTuber Furkan Yaman iken en yaşlı Türk YouTuber ise Barış Özcan.

Sen de bir YouTuber olmak istiyorsan azimli olmalı ve düzenli olarak içerik paylaşmalısın.

YouTube yerine bir blog yayınlamak istiyorsan blog ne işe yarar makalemizi mutlaka oku.

en-çok-abonesi-olan-türk-youtuber

Bu görsel 16.03.2023 tarihindeki YouTube abone sayılarına göre hazırlanmıştır.

En Çok Abonesi Olan Türk YouTuber: Sık Sorulan Sorular

1- Türkiye’nin en çok abonesi olan YouTuber kim?

Bireysel anlamda Türkiye’de en çok abonesi olan YouTuber Enes Batur. Ancak müzik kanalı Netd'nin daha fazla abonesi var.

2- Dünyanın en çok abonesi olan YouTuber kim?

MrBeast, gerçek adıyla Jimmy Danoldson dünyada en çok abonesi olan YouTuber. Yaptığı gösterişli ve pahalı numaralar ile ünlendi. Kapışma, bağış ve eğlence videoları çekiyor ve 135 milyon aboneye sahip. Hint müzik ve film videoları ile ilgili paylaşım yapan T-Series, 238 milyon abone ile dünyanın en çok aboneye sahip kanalı.

3- Enes Batur’un kaç abonesi var 2020?

Türkiye’nin en ünlü YouTuberı Enes Batur’un an itibariyle 15,9 milyon abonesi bulunuyor. En yakın rakibinin neredeyse iki katı aboneye sahip.

4- YouTuberlar ne kadar kazanıyor?

YouTuberlar, öncelikle reklamlardan kazanıyor. 1000 gösterim başına ortalama 5 ila 25 lira arasında değişen bir reklam geliri elde ediyorlar. Ancak bu miktar, kanalın kategorisine, videonun uzunluğuna, videoda gösterilen reklam sayısına göre artıp azalabilir. Ayrıca sponsorluklar ve reklam anlaşmaları ile bu gelir artırılabilir.

5- YouTube ne zaman kuruldu?

Amerika menşeili YouTube, 14 Şubat 2005’de San Mateo Kaliforniya’da üç eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Kasım 2006’da Google tarafından satın alınmıştır.

6- Türkiye’de ilk YouTuber kim?

Türkiye’nin ilk YouTuberı Volkan Öge ve arkadaşları. 12 Eylül 2006 yılında yayınladıkları Bana Kitap Al ve 1 Kasım 2006’da yayınladıkları Sütü Seven Kamyoncu ile o dönem viral olmuşlardı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir