en-iyi-apk-indirme-sitesi

En İyi 5 APK İndirme Sitesi ile Android’ini Şaha Kaldır

Severek oynadığın oyun Google Play’den kaldırılmış mı? Kullandığın uygulamanın güncellemiş hali hoşuna gitmedi mi? Bahsedeceğimiz en iyi 5 APK indirme sitesi imdadına yetişiyor.

En İyi 5 APK İndirme Sitesi ile Android’ini Uçur

Uygulama ve oyunlar için Google Play’e mahkum değilsin. APK dosyalarını indirebileceğin onlarca site var. Peki en iyi APK indirme sitesi hangisi?

Öncelikle APK nedir, ne işe yarar kısaca değinelim.

APK (Android Application Package), Android’e uygulama ve oyunları yüklemeye yarayan temel kurulum dosyası, bir nevi bilgisayardan alışık olduğun .exe dosyası. Özellikle Google Play’de yer almayan veya coğrafi bölge sınırlaması olan dosyaları cihazına indirmene ve kurmana olanak tanır.

En İyi APK İndirme Sitesi

 APK indirmenin korkulacak bir tarafı yok yeter ki güvenilir kaynaklardan indir. Pek çok APK indirme sitesi var ancak şimdi en iyi Android uygulamaları bulabileceğin en iyi 5 APK indirme sitesinden bahsedelim.

1. AndroidListe

en-iyi-apk-indirme-sitesi

En iyi APK indirme sitesi AndroidListe, 17 farklı dilde içerik sunuyor. Android haberleri, uygulamaları, oyunları, öğreticileri ve çok daha fazlasının yer aldığı Türkçe bir site.

Özellikle de güvenli APK dosyalarına sahip. VirüsTotal tarafından taranan, imzaları kontrol edilmiş ve modifiye edilmemiş APK dosyalarını kullanıcılara sunuyor.

Yeni sunduğu Android Hikayeler’e ek olarak en çok indirilen uygulamalar, oyunlar, günün en çok indirilen uygulamaları, zirvedeki koleksiyonlar, indirimdeki Android uygulamalar gibi pek çok kategori yer alıyor.

Uygulamaları doğrudan Google Play’den indirebileceğin gibi APK olarak da indirebilirsin. İndirmeyi QR kodu kullanarak veya e-postana link göndererek yapabilirsin.

Google Play’den kaldırılmış uygulama ve oyunları veya bu uygulamaların APK dosyalarına erişebilirsin.

Türkçe hazırlanmış uygulama inceleme ve yorumlarına göz atabilir, indirmeden önce detaylı fikir edinebilirsin.

2. Uptodown

en-iyi-apk-indirme-sitesi

En iyi Android APK’ları bulabileceğin Uptodown İspanya merkezli bir site. Ancak farklı dillerde de yayın yapıyor. Türkçe hazırlanmış içeriklere sahip.

Google Play’e benzeyen bir görünüme sahip. Uygulamalar ve oyunlar kategorilere ayrılmış durumda. En son çıkanlar, en çok indirilenler, araçlar, oyunlar, verimlilik gibi pek çok kategoriye göre uygulamalar ayrılmış durumda.

Uygulamalar hakkında inceleme yazılarını, yorumları ve derecelendirmeleri inceleyebilirsin. Uygulamanın en güncel ve eski sürümlerini APK olarak indirebilirsin. İstediğin uygulamayı arama motoru sayesinde kolayca bulabilirsin.

3. APKMirror

en-iyi-apk-indirme-sitesi

Android APK indirme söz konusu olduğunda ilk akla gelen sitelerden. APK’lar site yöneticileri tarafından kontrol ediliyor. Güvenlik sorunları taşıyanlar siteye eklenmiyor.

Son 30 gün, 7 gün, 24 saat içinde en popüler uygulamaları gösteriyor. Uygulamaların yayınlanmış tüm güncellemeleri APK halinde sitede tutuluyor.

Site içerikleri maalesef Türkçe değil. Yorum ve değerlendirmeleri okuyabilir. APK indirme işlemini site üzerinden gerçekleştirebilirsin.

4. APKPure

en-iyi-apk-indirme-sitesi

APKPure, en büyük rakibi APK Mirror’ın aksine Türkçe dil seçeneğine sahip. Ancak tüm içerikler Türkçe değil. Türk yapımı uygulamaların veya özel olarak hazırlanmış içeriklerin Türkçe olduğu görünüyor.

APK indirmeleri doğrudan site üzerinden yapılıyor. Uygulamaları tüm APK versiyonları yer alıyor. APK güvenliğine önem verildiği vurgulanmakta.

Henüz Google Play’de yayınlanmamış uygulama ve oyunlara erişebilirsin. Oyun ve uygulamalar ayrı ayrı kategoriler halinde listeleniyor. Özellikle son 24 saatte en çok indirilen APK’lar bölümü ilgini çekecek.

Discover yani Keşfet bölümü ile seni bir APK deryasına daldıracak.

5. Aptoide

en-iyi-apk-indirme-sitesi

APK indirme sitesi Aptoide, kullanıcı dostu bir web arayüzüne sahip. Türkçe dil desteği sunuyor. Uygulama kategorileri anlaşılabilir şekilde Google Play’dekine benzer şekilde.

Uygulamanın güvenli olup olmadığı simgelerle gösteriliyor ve testten geçirildiği ifade ediliyor. Uygulamanın APK geçmişine kolayca erişebilirsin.

Uygulama hakkındaki bilgiler genelde Google Play üzerinden alınıyor. Haliyle birçok uygulama açıklaması İngilizce.

Kullanıcı yorum ve değerlendirmelerini de bulmak mümkün. Kendi uygulama mağazasını da indirip kullanabilirsin.

En iyi APK indirme sitesine yanıt olarak Türkçe içerikleriyle AndroidListe öne çıkıyor. Site editörleri tarafından hazırlanan inceleme ve değerlendirmeleri Türkçe olarak okuyabilir, Google Play’deki uygulama açıklamalarıyla yetinmek zorunda kalmazsın.

2 yorum

  1. Merhabalar, devamlı yabancı sitelere yer verilmiş içeriğinizde. Birazda yerli apk indirme sitelerine göz atmanızı tavsiye ederim.

    1. Merhaba Hakan,
      Öncelikle ilgin için teşekkür ederiz. Bahsettiğin web sitesi hileli oyun APK’larına yer vermektedir. Hileli APK bulunan web sitelerine yazımızda yer verilmemiştir. İlerleyen süreçte hileli APK indirme ile ilgili yeni bir paylaşımda bulunacağız. Uygulama indirme siteleri ile ilgili yazımızı incelersen yerli sitelere de yer verdiğimizi görebilirsin.
      Takipte kal ve Blogsal.net’e abone olmayı unutma!

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir