netflix-ofis

Netflix Türkiye Ofisi Açılıyor, Darısı Diğerlerine!

Netflix Türkiye ofisi açılıyor. Dijital yayın platformu, yeni bir karara imza attı. Türk dizi ve sinema sektörü için önemli bir gelişme yaşanıyor.

Seç-izle binlerce içerik sunan, en iyi film izleme uygulamaları arasında sayılan Netflix Türkiye ofisi için İstanbul’u seçti. 2021 yılının ikinci yarısından itibaren faaliyetlerine başlayacağını duyurdu.

La Casa De Papel gibi önemli prodüksiyonlara imza atan Netflix, yerli yapımlar da sunuyor. 10 yakın yeni proje üzerinde çalışıldığı daha önce duyurulmuştu. Bu da Türk dizi ve sinema sektörü açısından iyi bir gelişme.

Netflix Türkiye Ofisi Ne Anlama Geliyor?

netflix-turkiye-ofis

Türk yetkililer bu kararın çok önemli olduğunu global bir platfromun Türk dizi ve filmlerini 190 ülkeye taşıyacağını bunun da film turizmine çok büyük katkı sunacağını belirtiyorlar.

Netflix eş CEO’su Türkiye’nin zengin kültürünü ve hikaye geleneğini ekranlara taşıyıp tüm dünyayla paylaşmak istediklerini ve ofis açma kararı almaktan memnun olduklarını dile getiriyor.

Netflix’in Türkiye’de 3 milyonun üzerinde üyesi bulunurken bu sayı dünya genelinde 195 milyona çıkıyor. Bu da Türk dizi ve filmlerinin 195 milyon kişiye ulaşması anlamına geliyor.

Platformda, Muhafız, Atiye, Bir Başkadır gibi ses getiren Netflix Türkiye yapımları var. Ancak izleyici de hayal kırıklığına neden olan 9 Kere Leyla gibi yapımları da görmek mümkün.

Netflix’in ofis açma kararının arkasında BTK’nın ofis açma zorunluluğu olabilir diyenler de yok değil.

Her ne sebeple olursa olsun bu kararın sinema ve dizi sektörü açısından olumlu olacağı, yeni istihdam yaratacağı kesin. Ayrıca şirketin Türkiye’de kurumsal bir yapıya kavuşması da önemli. Darısı diğer platformlara.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir