telegram-özellikleri

Telegram Özellikleri ile 8.0’da Fark Yaratıyor

Kullanıcıların istekleri dikkate alınarak geliştirilen Telegram özellikleri, uygulamanın aktif kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Görünüşe göre bu artış, son sürüm 8.0 ile de sürecek!

Telegram’ın bu yükselişinde gündem olan WhatsApp’ın gizlilik güncellemesinin de payı oldukça yüksek. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Telegram, yayımladığı 8.0 sürümü ile bazı kısıtlamaları kaldırırken birçok yeni özelliği de kullanıcılarına sunuyor.

Telegram nedir, ne işe yarar diye merak ediyorsan ilgili makalemizi okuyarak bilgi alabilirsin. Şimdi dilersen 8.0 sürümüne geçtiğinde nelere kavuşacaksın birlikte bakalım!

Telegram Özellikleri 8.0’da Nasıl Değişiyor?

Telegram, bu güncelleme öncesinde canlı yayınlarda 1000 kişilik bir sınır getirmişti. Artık herhangi bir kişi sınırlaması bulunmuyor ve resmen sana ait bir televizyon kanalın var. Bu sürümle gelen Telegram özellikleri arasında en çarpıcı ve en dikkat çekici özelliklerden biri.

Canlı yayın özelliğine ek olarak ekranını da sınırsız sayıda kişiyle paylaşabileceksin. Bu arada canlı yayınını izleyenlerin, yayınına katılmasına izin de verebileceksin.

Kullanıcılara bazen sorun yaşatan ve sohbeti ifşa eden mesaj iletmede gönderici bilgisinin görünmesi, bu sürümde seçenek haline geliyor. Mesaj iletmeyi seçtiğinde açılan seçenekler ile gönderici bilgisini gizleyebiliyorsun. Ayrıca mesajı iletme sırasında seçtiğin mesajlardan dilediğini iptal edebilirsin.

Mesaj iletmedeki özelliğe benzer bir durum medya başlıklarında da var. Medyalara ait başlıkları dilersen gizleyip gönderebiliyorsun.

Sohbet sırasında kullanılan çıkartmalar için de geliştirmeler mevcut. Çıkartma panelinde Son Kullanılanların üstünde Popüler Çıkartmalar yer alıyor. Bu sayede birçok duruma uygun çıkartmayı kolayca bulup paylaşabilirsin.

Yeni Telegram Özellikleri ile Sohbet Konforu Artıyor

Telegram belli ki farklı şeyler deneyerek kullanıcılarını artırmayı planlıyor. Bunlardan birisi de sohbet sırasında başka bir kanala gelen yeni mesaja hızlıca ulaşmayı sağlayan özellik. Normalde bir sohbetin içindeyken en altta bulunuyorsan üste çekerek okunmamış mesaj içeren kanallara ulaşabilirsin.

Telegram, mesaj listene geri dönmeden kanallar arasında dolaşmana imkan tanıyor. Bu özellik, gün içerisinde birden fazla kanalda aktif bir şekilde sohbet ediyorsan sana büyük kolaylık sağlayacak.

Son sürümle kavuşacağın bir diğer özellik ise yeni mesajlar içeren bir kanala girdiğinde kaç adet okunmamış mesajın olduğunu gösteren bir sayaç. Bununla birlikte bu sayaç okunmamış mesajlarına hızlıca ulaşmanı da sağlıyor.

Kanaldaki bir kişi çıkartma seçiyorsa artık bunu görebileceksin. Sohbetin üst kısmında “çıkartma seçiyor” yazısını rahatlıkla görebilirsin.

Sonuç olarak

8.0 sürümünde yer alan Telegram özellikleri kullanıcı deneyimini iyileştiriyor ve ilgi çekici yeniliklere sahip. Kısaca bu özellikleri hatırlayacak olursak:

  • Artık canlı yayınlarda izleyici sınırlaması yok.
  • Ekranını sınırsız sayıda kişiyle paylaşabilirsin.
  • İletilen mesajlarda gönderici bilgilerini ve medya başlıkları gizleyebilirsin.
  • Popüler çıkartmalar özelliği geldi.
  • Kanala gelen mesaja hızlıca ulaşabilir ve mesaj listene geri dönmeden kanallar arasında gezebilirsin.
  • Kanala girdiğinde sayaçtan okunmamış mesaj sayısını görebilirsin.
  • Kanaldaki bir kişi çıkartma seçerken üste “çıkartma seçiyor” yazısını göreceksin.

Mesajatar dünyasındaki bu kıyasıya rekabet kullanıcılara daha ne gibi avantajlar sağlayacak gün geçtikçe göreceğiz.

Chrome ekran görüntüsü alma, cep telefonunda nasıl yapılır biliyor musun?

Daha fazla teknoloji haberi okumak, son yazılardan anında haberdar olmak için Blogsal.net’e abone ol.

Bilgi paylaştıkça değerlidir, bu haberi sosyal medyada arkadaşlarınla paylaşmayı da unutma!

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir