en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

En İyi Müzik İndirme Uygulamaları ile Ücretsiz Şarkı Dinle

Şarkı indirmek için uygulama mı arıyorsun? Seni bu dertten kurtaracak bir liste hazırladık. En iyi müzik indirme uygulamaları ile telefonuna ücretsiz şarkı indir, İnternetsiz dinle.

Müzik dinlemeden yapamayanlardan mısın? Müzikseverler için daha önce en iyi 10 müzik dinleme uygulamasını paylaşmıştık. Bugün ise sevdiğin şarkıları indirmeni ve İnternetsiz dinlemeni sağlayacak uygulamalardan bahsedeceğiz.

Android telefon veya tablet kullananlar daha şanslı. Çünkü bugünkü bahsedeceğimiz en iyi müzik indirme uygulamaları Android ağırlıklı yazılımlar. iPhone kullananlar için de çözüm önerilerimiz olacak.

Bahsedeceğimiz tüm uygulamaları Google Play’den kolayca indirebilir, mobil cihazlarında rahatlıkla kullanabilirsin. Şimdilik bu uygulamalar telif sorunlarına takılmamış ve resmi Android mağazasında hâlâ mevcut.

En İyi Müzik İndirme Uygulamaları Nasıl Çalışıyor?

Bu uygulamalar birer MP3 müzik indirme uygulaması gibi çalışıyor. Esasen birer dönüştürücü. Daha önce Google Play, YouTube MP3 dönüştürücüleri mağazadan kaldırmıştı. Ancak bahsedeceğimiz uygulamalar için henüz bu durum söz konusu değil.

Spotify gibi ücretli müzik servisleri, şarkıları MP3 formatında değil de uygulamanın sadece kendisinin çalabileceği formatta, müzik listeleri halinde indirmene izin verir. Ancak şarkıları, burada bahsedeceğimiz uygulamalar aracılığıyla doğrudan cihazına indirebilir ve MP3 olarak kaydedebilirsin.

En İyi Müzik İndirme Uygulamaları Listesi

YASAL UYARI: Makalede bahsi geçen uygulamalarla Blogsal.net’in hiçbir bağı yoktur. Telif hakları ve diğer yasal yükümlülükler tamamen uygulamaları kullananlara aittir. Ayrıca şarkıcıların ve müzisyenlerin emeklerinin zayi olmaması adına ücretli platformları tercih edin.

Şimdi listemize geçelim.

1- MYT Müzik

en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

Geliştiricisi Bulgaristan kaynaklı gözüken MYT Müzik, Türkiye’de en çok indirilen müzik uygulaması. Aslında tam da bir videodan sese dönüştürme uygulaması.

Şu da bir gerçek ki Google Play’in kriterlerinden geçmeyi her seferinde başarıyor. Çünkü ses dosyalarını YouTube’dan dönüştürüyor. Malum olduğu üzere Google Play, bu tür uygulamaları mağazadan kaldırmıştı.

Uygulama, kullanımı kolay bir arayüze sahip. Şarkıların video kliplerini izleyebilir ya da sadece müziği dinleyebilirsin. İstersen hem video klibi hem de şarkıyı indirebilirsin. Videoları MP4, şarkılar M4A formatında indirebilirsin ama bit seçme şansın yok.

Cihazına indirdiğin video kliplere ve şarkılara uygulama üzerinden erişebileceğin gibi dosya yöneticini kullanarak da erişebilirsin. Videoları Movies, şarkıları ise Music klasörünün altına kaydediyor.

MYT ile kendi çalma listelerini oluşturabilir, beğendiğin şarkıları listelerine ekleyebilirsin. Bunun yanı sıra arama motorunu kullanabilir ve MYT’nin Popüler (Türkiye, Dünya, Haftalık) ve Son Çıkanlar listelerine göz atabilirsin.

Uygulama ücretsiz ancak çok sık reklam gösteriyor. Reklamları kaldırmak için 5 TL gibi bir ücret istiyor. Uygulamayı LMR gibi farklı isimlerle bulmak mümkün. Yazımızı hazırlarken YouTube videoları doğrudan oynatamıyor cihazına indirmen gerekiyordu. Güncellemeyle bu sorunu çözebilirler.

Değerlendirme:
👍
+ Çalma listesi oluşturabilirsin.
+ M4A formatında kaydediyor.
👎
Video klipleri indirmeden oynatamıyor.
Reklamları kapatmak için abone olmak gerekiyor.

2- Şarkı Evreni

en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

Türkiye menşeili Şarkı Evreni uzun bir süredir Google Play’de yer alıyor. Uygulama tam bir YouTube MP3 dönüştürücü. Ancak hâlâ Android markette sorunsuz bir şekilde yer alıyor.

Arayüzü oldukça basit ve kullanıcı dostu. Bir mini video klip oynatıcı ile MP3, MP4 ve ÇAL düğmelerinden oluşuyor. Şarkıyı indirmek için MP3, video klibi indirmek için MP4 düğmesine dokunman yeterli. Video klibin üzerine dokunarak izleyebilir, ÇAL düğmesine dokunarak sadece dinleyebilirsin.

Kendi çalma listelerini oluşturmana izin vermiyor. Popüler (Türkiye ve Dünya), Yeni Çıkanlar, Nostalji, En İyi Hip Hop gibi listelerine göz atabilirsin. Listelere arama çubuğundan erişebilirsin.

İndirilen MP3’leri dahili depolamada Music > BK_Müziklerim; MP4’leri yine dahili depolamada Movies > BK_Videolarım klasöründe bulabilirsin. MP3’lerin bit hızını seçmene izin vermiyor.

Dosyaları cihazına indirmek için medya klasörlerine erişim hakkı istiyor. Reklamlardan aylık 4 lira ödeyerek kurtulabilirsin.

Değerlendirme:
👍
+
Mini ekranda video klipleri oynatıyor (pencere büyümüyor).
👎
Çalma listesi oluşturamazsın.
Reklamları kapatmak ücretli

3- Zuzu

en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

Türkiye menşeili Zuzu, 5 milyon indirmeye sahip bir şarkı indirme uygulaması. Uygulamada esasen videoları sese dönüştürüyor ve indirmene imkan tanıyor.

Sade bir arayüze sahip. Şarkıları listeliyor. Dilediğin müziği MP3 veya MP4 olarak indirebilirsin. Bunun için şarkının yanında bulunan üç noktaya dokunup menüden seçim yapman yeterli. Ayrıca oynattığın şarkıyı paylaşabilirsin.

Şarkı ve video klipleri dahili depolamada Music > ZuzuMusic klasörüne indiriyor. İndirdiğin şarkı ve videolara uygulamanın kendisinden de ulaşabilirsin.

Müzik aramana imkan tanıyan uygulamada herhangi bir çalma listesi yok. Uygulamada reklamlar gösteriliyor ancak reklamları kapatmak için herhangi bir seçenek yok.

Değerlendirme:
👍
+
kullanımı kolay basit arayüz.
+ tamamen ücretsiz.
+ videoları izlemek için indirmek gerekiyor.
👎
çalma listesi yok ve kendi listelerini de oluşturamazsın.
reklamlar var

4- MeMoo Müzik

en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

MeMoo Müzik, MP3 indirebileceğin bir başka uygulama. Videoları sese dönüştürüp dinlemeni ve indirmeni sağlıyor.

MeMoo Müzik de kullanımı kolay bir arayüze sahip. Kapak resimleriyle birlikte şarklıları listeliyor. Şarkının sağında bulunan menü düğmesine dokunarak MP3, MP4 indirebilirsin. Şarkıyı favorilerine ekleyebilir, sıraya koyabilirsin. Paylaşman da mümkün.

Video klipleri doğrudan oynatmıyor, cihazına MP4 olarak indirerek izleyebilirsin. Dahili depolamaya MeMoo diye bir klasör oluşturuyor ve Müziklerim klasörünün içine şarkıları Videolarım klasörüne MP4’leri kaydediyor. İndirdiğin müziklere uygulama üzerinden de erişebilirsin.

Çalma listeleri sunuyor. Ankara oyun havalarından popüler yabancı hitlere kadar birçok liste bulman mümkün. Hepsini Oynat seçeneğine dokunarak tüm listeyi peş peşe çalman mümkün.

Reklamları haftalık 3,5 lira, aylık 5 lira veya 35 lira (ömür boyu) ödeyerek kaldırabilirsin. Şarkıları indirmek için cihazınızdaki medya dosyalarına erişim izni istiyor. Denemelerimiz sırasında uygulamanın bildirimler aracılığıyla da reklam gönderdiğine şahit olduk. Bu biraz can sıkıcı olabilir.

Değerlendirme:
👍
+ Farklı türlerde çok sayıda hazır çalma listeleri ile geliyor.
+ Hepsini çalma, favorilere ve sıraya ekleme özelliği.
👎
Reklamları kaldırmak ücretli.
Bildirim ile gelen reklamlar.

5- Müzik Mp3 İndir

en-iyi-müzik-indirme-uygulamaları

Müzik Mp3 İndir, Music Downloader veya Music 4 You gibi farklı isimlerle de anılıyor. Rakiplerine göre arayüzü farklılık gösteriyor. Bu tür uygulamalar genelde ana ekranlarında indirilebilecek şarkıları listeler ancak Müzik Mp3 İndir böyle değil.

Ana ekranında bir arama çubuğu, kütüphane ve İndir bölümü yer alıyor. Kütüphane, cihazında yüklü olan ses dosyalarına erişmeni ve dinlemeni sağlıyor.

Şarkı indirmek istersen arama çubuğuna şarkının adını yaz. Sonuçları listeleyecek. Şarkının yanında yer alan indirme simgesine dokunarak parçayı cihazına kaydedebilirsin. Üstelik 4 farklı sunucudan indirme imkanı da sunuyor.

Şarkıyı indirmeden de dinlemen mümkün. İndirdiğin şarkıları için çalma listeleri oluşturabilirsin. İstersen favorilerine ekleyebilirsin. İndirilen dosyaları dahili depolamada MusicDownload klasörüne kaydediyor. Ayrıca Nereye kaydedeceğini uygulamanın Ayarlar bölümünden değiştirebilirsin.

Video klipleri izleme şansın bulunmuyor. MP4 indirme özelliği de yok. Videoları indirmek gibi derdin yoksa pratik bir uygulama. Uyku Zamanlayıcısı’nı ayarlayarak bir süre müzik dinledikten sonra uygulamanın kapanmasını sağlayabilirsin.

Değerlendirme:
👍
+ tamamen ücretsiz.
+ çalma listeleri oluşturabilirsin.
+ uyku zamanlayıcısı özelliği var.
👎
kullanımı zorlaştıran aşırı reklam.
videoları izletmiyor ve indirmiyor.

6- Deha Müzik

Deha Müzik, Şarkı Evreni ile neredeyse aynı uygulama ve büyük ihtimalle de geliştiricileri aynı. Geliştiriciler, aynı uygulamayı farklı isimlerle Google Play’de yayımlıyor. Zaten resmi mağazada uygulama Deha Şarkı Evreni olarak geçiyor.

Uygulamanın kullanımı, arayüzü ve özellikleri tamamen Şarkı Evreni ile aynı. Tercih sana kalmış.

7- Müzik Memo Uygulaması

Aslında Müzik Memo uygulaması, MeMoo programının ikizi ve büyük olasılıkla geliştiricileri de aynı. Arayüzleri dahi aynı. Google Play’de daha uzun kalabilmek adına kullanılan bir yöntem.

8- Şarkı İndir Uygulaması

Şarkı İndir uygulaması da MeMoo uygulamasının üçüzü ancak diğer kardeşlerinden onu ayıran tek fark mor tonlarındaki arayüzü. Renk dışında arayüz tamamen aynı.

9- MYT Metarial

MYT Metarial, aslında MYT Müzik’in farklı isimlerle Google Play’e sürülmüş versiyonları. Benzer isimlere sahip kardeşlerini de bulabilirsin.

LMR – Loyalty Free Music, MYT Müzik, MYT – Bedava Müzik İndir, gibi pek çok farklı isimle mağazada yer alıyor ama hepsi aynı ve özellikleri de değişmiyor.

MYT Müzik Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

Diğer uygulamalar da hemen hemen benzer mantıkla çalışıyor. Fakat menü isim ve simgelerinde ufak değişiklikler görebilirsin. MYT Müzik uygulaması ile nasıl şarkı indireceğine adım adım değinelim.

MYT’den Müzik Nasıl İndirilir?

1- MYT uygulamasını aç. Ana ekranda listelenen şarkılar arasında istediğin parça yoksa üstteki arama çubuğuna dokun.

myt-müzik-nasıl-indirilir

2- Ardından indirmek istediğin şarkının veya şarkıcının adını yaz. İstersen burada MYT’nin listelerini de kontrol edebilirsin.

3- Arama sonuçlarını listeleyecek.

myt-müzik-nasıl-indirilir

a- Şarkının albüm kapağına tıklarsan video klibi izleyebilirsin.

b- Mavi renkli nota simgesine tıklarsan şarkıyı M4A olarak indirebilirsin.

c- Kamera simgesine tıklarsan video klibi MP4 olarak indirebilirsin.

d- Yeşil oynat tuşuna basarsan sadece şarkıyı dinleyebilirsin.

e- Turuncu artı simgesine dokunursan şarkıyı çalma listene ekleyebilirsin.

İndirilen Şarkılar Nerede?

Cihazına indirdiğin şarkıları üstteki Müziklerim sekmesine tıklayarak görebilir ve dinleyebilirsin.

myt-müzik-nasıl-indirilir

Yeni Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

1- Listelerim sekmesi açıkken sağ üst köşedeki üç noktaya tıkla.

myt-müzik-nasıl-indirilir

2- Yeni seçeneğine dokun.

myt-müzik-nasıl-indirilir

3- Listene isim verdikten sonra şarkı eklemeye başlayabilirsin.

myt-müzik-nasıl-indirilir

Çalma Listesine Nasıl Şarkı Eklenir?

1- Listelerim sekmesinde oluşturduğun listene dokun.

en-iyi-ücretsiz-müzik-indirme-uygulaması

2- Sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine tıkla.

myt-müzik-nasıl-indirilir

3- Açılan menüden Listeye Toplu Şarkı Ekle seçeneğine dokun.

en-iyi-ücretsiz-müzik-indirme-uygulaması

4- İndirmiş olduğun şarkıları listeleyecek. İstediğin şarkıyı işaretleyip Tamam diyerek listene ekleyebilirsin.

en-iyi-ücretsiz-müzik-indirme-uygulaması

Bunun dışında ana ekranda şarkıların yanında yer alan turuncu artı simgesine dokunarak beğendiğin şarkıları listene tek tek ekleyebilirsin.

Yukarıdaki adımları bir de aşağıdaki videoyu izleyerek de öğrenebilirsin.

Sonuç olarak

En iyi müzik indirme uygulamaları, zaman zaman isim değişikliğine gidiyor ve kendi alternatiflerini çıkıyor. Yine de Google Play’de kalmaya devam ediyor.

Google’ın bu uygulamalara ne zaman müdahale edeceği şimdilik belli değil. Ancak emeğe saygı göstermek adına ücretli platformları tercih etmenizi öneririz.

Eğer bir iPhone kullanıcısıysan ücretli müzik platformlarını deneyebilirsin. Hatta çevrim dışı müzik dinlemeyi mümkün kılan abonelik türlerini seçebilirsin.

Reklam gösterme kaygısı taşıdıklarından bu tür uygulamaların ileride istenmeyen güvenlik zafiyetlerine yol açma olasılıkları var.

Bu tür uygulamaları resmi mağazalar kaldırsa bile APK olarak mevcut olacaktır. En iyi APK indirme siteleri makalemize göz atarak nasıl bulabileceğini öğrenebilirsin.

Blogsal.net’e abone olmayı, bu makaleyi sosyal medya hesaplarında paylaşmayı ve sosyal ağ hesaplarımızı takip etmeyi unutma!

En İyi Müzik İndirme Uygulamaları Sık Sorulan Sorular

Ücretsiz müzik indirme programı hangisi?

Android cihazlara söz konusu olduğunda kullanabileceğin bazı ücretsiz müzik indirme programları var. MYT Müzik, Şarkı Evreni, MeMoo, Zuzu, MP3 indir, bu programlardan bazıları. Bu uygulamaları Google Play’den veya AndroidListe’den indirebilirsin.

YouTube’da müzik nasıl indirilir?

YouTube’da müzik indirmek için bir video ses dönüştürücüsüne ihtiyacın var. Bunu online servislerle yapabileceğin gibi telefonunu indireceğin uygulamalarla da yapabilirsin. Hatta MYT Müzik, Şarkı Evreni gibi uygulamaları kullanarak hiç YouTube girmeden istediğin müzikleri indirebilirsin.

MYT müzik nedir?

MYT müzik, ücretsiz olarak müzik indirmene yarayan bir uygulama. Uygulama müzikleri YouTube’daki video kliplerinden M4A formatına dönüştürerek indirmeni, cihazına kaydetmeni ve İnternet’e bağlanmadan dinlemeni sağlar.

MYT programı nasıl indirilir?

MYT programı, Google Play’de yer alıyor. Uygulamayı resmi Android mağazasından indirmek mümkün. Ayrıca AndroidListe gibi APK indirme sitelerinde ve alternatif uygulama mağazalarında da bulabilirsin.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir