bir-şey-nasıl-yapılır

Bir Şey Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin En İyi 5 Web Sitesi

Uğraşıp duruyor ama nasıl yapacağını bir türlü bulamıyor musun? İşte, bir şey nasıl yapılır öğrenmek için mutlaka bakman gereken en iyi 5 web sitesi listesi.

İnternet’in hayatımıza girmesi birçok şeyi kolaylaştırdı. Eskiden herhangi bir basit tamirat işini yaptırmak için usta çağırman gerekiyordu ama artık kendin yapabilirsin.

Akşama dostlarını yemeğe çağırdın ama ne yapacağına karar veremiyorsan nasıl yapacağını da gösteren siteler var.

Bir Şey Nasıl Yapılır Öğrenmeni Sağlayacak En İyi Web Siteleri

Daha önce en iyi 5 Android oyun indirme sitesinden bahsetmiştik. Bugün ise bir şey nasıl yapılır öğrenmeni sağlayacak en iyi 5 web sitesini sıraladık. Bu web sitelerine göz atarak ne nasıl yapılır kolaylıkla öğrenebilirsin.

Aklına gelebilecek envai çeşit konuda ne nasıl yapılır bilgi almanı sağlayacak pek çok site. Yemek, tamirat, el işleri, teknoloji, Android, makyaj gibi çok farklı konularda bilgi alabileceğin siteleri sıraladık.

1- YouTube

bir-şey-nasıl-yapılır

Modern çağın yeni televizyonu sayılabilecek YouTube sadece komik videolar, klipler, filmler barındırmıyor. İşine yaracak videolar sayesinde pek çok konuda yeni fikirler edinebilir, nasıl yapacağını öğrenebilirsin. 

Musluk değiştirmekten, saç örgüsüne, köfte yapımından karikatür çizmeye kadar çok geniş yelpazede öğretici videolar bulabilirsin. 

Öğretici ve nasıl yapılır videoları paylaşan pek çok kanal mevcut. Dilersen bu kanallardan birini takip edebilir veya arama çubuğunu kullanarak sana lazım olan videoları bulabilirsin.

2- Kızlarsoruyor

bir-şey-nasıl-yapılır

Adından kadınlara yönelik bir site gibi sanılsa da kadınların ve erkeklerin hayatta karşılaşabilecekleri durumlarla ilgili olarak birbirlerine yardım etmesini amaçlayan bir site.

Kızlarsoruyor’da diğer insanların fikirlerini almak veya nasıl yapacağını öğrenmek için soru sorabilir, daha önce sorulan soruların cevaplarını okuyabilir ve kendi yorumunu ekleyebilirsin. 

Benceler, sorular, anketler ve haberler bölümlerinden oluşan bir düzene sahip.

Bence bölümünde kendi bilgi ve becerilerini paylaşıp diğer insanlara yardımcı olabilirsin. Sorular kısmında gündemdeki soru ve cevapları okuyabilirsin. Anketlere katılabilir, önemli son dakika haberlerini takip edebilirsin.

Makyaj nasıl yapılır diye bir arama yaptığında hem kullanıcılardan gelen hem de işin uzmanlarından tavsiyeler ve yöntemler öğrenebilirsin.

3- Yemek.com

bir-şey-nasıl-yapılır

Eşine sürpriz yapıp bu akşam yemeğini hazırlamak istedin ama mutfakta pek de becerikli değilsen Yemek.com binlerce yazılı, görsel ve videolu yemek tarifi ile seni bekliyor.

Çorbalar, hamur işi, et gibi kategorilere göre tarif arayabilir veya günün yeni tariflerine göz atabilirsin. Hem usta aşçıların tarifleri hem de kullanıcıların göndermiş olduğu tarifler yer alıyor.

Mutfak, bitki ve sebze yetiştiriciliği, sağlıklı beslenme ile ilgili birçok yeni şey keşfedebilir ve öğrenebilirsin.

Yemek tarifiyle ilgili malzeme listesi, nasıl yapacağına dair anlatım, görseller, videolar ve püf noktalarını öğrenebilirsin.

4- wikiHow

bir-şey-nasıl-yapılır

Dünyadaki herkese, herhangi bir şeyin nasıl yapılacağını öğretmek mottosuyla yola çıkan wikiHow binlerce ilginç ve faydalı makale içeriyor.

Türkçe makale de yayınlamaya başlayan site pek çok merak edilen konuya cevap veriyor. Nasıl yapılacağını, adım adım görseller ve videolar eşliğinde sunuyor. 

Uzmanlarından makaleler, ipuçları ve tavsiyeler bulunuyor. Makalelere kaynaklık eden referanslar paylaşılıyor. Dilersen bunlara da göz atabilirsin.

Sanat, eğlence, aile, yemek, kişisel bakım gibi onlarca kategori var. Teknolojiden saç yapmaya kadar pek çok konuda fikir edinebilir, nasıl yapacağını öğrenebilirsin. Örneğin Snapchat puanı nasıl hızlı arttırılır biliyor musun?

5- UZMANTV

bir-şey-nasıl-yapılır

Geniş içeriğe sahip UZMANTV, nasıl yapılır videoları içeren başarılı bir web sitesi. Bir konunun uzmanıyla yapılmış kısa süreli videolar ile ne nasıl yapılır kolayca öğrenebilirsin.

Öğrenmek istediğin konuyu site içi arama yapabilir veya kategorilere göz atabilirsin. Sağlıklı yaşam, otomotiv, teknoloji, mobil yaşam, iş, para, spor, hobi gibi çok farklı alanlardan uzmanları bir araya getiriyor. 

Videolar oldukça öğretici ve faydalı bilgiler içeriyor. Ancak biraz reklamlara karşı sabırlı olmalısın.

Aklına gelebilecek birçok sorunun cevabını işin uzmanından alabilirsin.

Yukarıdaki web siteleri kullanarak bir şey nasıl yapılır adım adım öğrenebilirsin. Hem bilgini arttırabilir hem de yeni beceriler kazanabilirsin. Öğrenmenin yaşı ve sınırı yok!

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir