whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır? 2 Basit Yol

Beklenen özellik nihayet geldi: WhatsApp koyu tema. Karanlık modu mesajlaşırken kullanmak ister misin? Üstelik uygulamasız, Betasız! WhatsApp gece modu nasıl açılır, bilmen gereken tüm detaylar.

Gece modu, karanlık mod, koyu tema gibi farklı isimlerle anılan günümüzde oldukça popüler olan özellik nihayet tüm kullanıcıların kullanımına açıldı.

Üçüncü parti Android uygulamalar, Beta programı derken sonunda tüm kullanıcılar koyu tonların hakim olduğu WhatsApp’ı bunların hiç birine gerek duymadan birkaç ayar ile rahatlıkla kullanabilecek.

WhatsApp gece modu nasıl açılır diye merak ediyorsan hızını kesmeden okumaya devam et!

WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır: 2 Pratik Yöntem

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

Sana pratik iki yöntemden bahsedeceğiz. Birisi Android 10 işletim sistemi üzerinden yapılırken diğerini de uygulamanın kendisinden yapabilirsin şimdi bu yöntemlere geçelim.

Android 10’da WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır?

Dünyadaki mevcut trendi gören Google yeni işletim sistemine koyu temayı, gece modunu ekledi. Geliştiriciler uygulamalarına karanlık modu eklediklerini peş peşe duyura dursun Android 10 ile bu duruma kalıcı bir çözüm gelmiş oldu.

Cihazın varsayılan ayarları değiştirilerek uygulamalar otomatik olarak koyu temaya adapte ediliyor. Android 10 bir telefonun yoksa üzülme, sen bu yöntemi okumadan doğrudan ikinci yönteme geçebilirsin.

Android 10’da gece modunu açmak için:

1- Cihazının Ayarlar’ına gir.

2- Ekran bölümüne dokun.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

3- Buradaki seçeneklerden Koyu Tema seçeneğinin yanındaki imleci sağa çekerek aç.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

4- Desteklenen uygulamalar koyu temaya da geçiş yapar uyarısını Anladım diyerek onayla.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

WhatsApp koyu temayı desteklediği için otomatik olarak cihazınla birlikte geçecektir, herhangi bir ek ayar yapmana  da gerek yok.

Android 10’da koyu tema seçeneğine daha hızlı erişmek istersen durum çubuğunu aşağıya doğru çektiğinde Koyu Tema simgesini göreceksin. Bu simgeyi ektin hale getirerek de karanlık modu açabilirsin.

Uygulama’da WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır?

Android 10 bir telefonun yoksa veya cihazının ayarlarını değiştirmeden sadece WhatsApp’ı karanlık mod ile kullanmak istersen aşağıdaki adımları uygula.

Uygulamada koyu temayı açmak için:

1- WhatsApp’ı aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

2- Açılan menüden Ayarlar’a gir.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

3- Ayarlar sayfasında Sohbetler’e dokun.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

4- Görüntüleme kısmında yer alan Tema seçeneğine bas.

whatsapp-dark-mode-nasıl-yapılır

5- Eğer Android 10 bir telefonun varsa burada üç seçenek göreceksin aksi takdirde iki seçenek olacak.

whatsapp-koyu-tema-nasıl-yapılır

  • Varsayılan sitem ayarı: Bu seçenek sadece Android 10’da var. Sistemde yukarıda bahsettiğimiz gibi koyu tema seçili ise WhatsApp koyu tema olacak. Sistemde açık tema seçili ise WhatsApp açık temalı olacak. Senin cihazının ekran ayarlarında yapacağın düzenlemeye göre uygulama kendisini ayarlayacak.
  • Açık Tema: Klasik açık renkli tema.
  • Koyu Tema: Gece modunu açmanı sağlayan seçenek.

Gece modunu açmak için Koyu Tema seçeneğini seç. Varsayılan sistem ayarı seçeneği WhatsApp’ın sistemden bağımsız olarak ayarlanabilmesini veya sisteme uyumlu hareket etmesini sağlıyor.

Android 10 telefonun yoksa sen zaten iki seçenek göreceksin ve gece modunu açmak için koyu temayı seçmelisin.

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

Gece modunu kapatmak için yukarıdaki son aşamada Açık Tema seçeneğine dokunman yeterli olacak.

WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır Videolu Anlatım

Aşağıdaki öğreticiyi izleyerek ne yapman gerektiğini daha iyi anlayabilirsin.

Sonuç Olarak

Yardımcı uygulamaları saymazsak Android 9 ve altı cihazlarda sistemden doğrudan gece moduna geçiş imkanı yoktu. Android 10 ile bu özellik gelmiş durumda ve karanlık mod desteği olan uygulamaları, tek tek uğraşmadan koyu tema ile kullanabilirsin.

Android 9 ve altı cihazlara sahip kullanıcılar da uygulama üzerinden gece modunu kolayca açabilir.

Cihazında Android 10 pratikliğini yaşamak, kolayca karanlık modu açmak için Dark Mode gibi uygulamaları kullanabilirsin.

WhatsApp gece modu nasıl açılır ile ilgili anlatacaklarımız bu kadar. Konuyla ilgili düşüncelerini yorumlarda paylaşabilirsin.

En çok abonesi olan Türk YouTuber‘ı merak ediyorsan ilgili bloğu okuyabilirsin. En son yazılardan haberdar olmak için Blogsal.net’e abone olmayı unutma! 

whatsapp-gece-modu-nasıl-açılır

WhatsApp Gece Modu Nasıl Açılır: Sık Sorulan Sorular

1- WP Gece Modu nasıl açılır?

WhatsApp gece modunu açmak için menüye (üç noktalı) girdikten sonra Ayarlar > Sohbetler > Tema yolunu izle ve Koyu Tema’yı seç.

2- WhatsApp Dark Mode iOS nasıl yapılır?

Dark mode, gece modu yani koyu temadır. Bunu etkin hale getirmek için Ayarlar > Ekran ve Parklaklık > Görünüş’ü koyu olarak işaretle. İstersen WhatsApp’tan Ayarlar > Sohbetler > Tema’dan Koyu’yu seç.

3- WhatsApp karanlık mod nasıl aktif edilir?

Karanlık mod ile gece modu/koyu tema aynı şeydir. Karanlık modu aktif etmek için WhatsApp’tan Ayarlar > Sohbetler > Tema’ya girdikten sonra Koyu Tema’yı seçmelisin.

4- WhatsApp siyah tema nasıl yapılır?

WhatsApp’ı siyah tonlarında kullanmak için Ayarlar > Sohbetler > Tema seçeneğine git. Burada Koyu Temayı etkinleştir. Siyah tema uygulamana yepyeni bir görünüm kazandıracak.

5- WhatsApp karanlık/koyu/gece modu nasıl kapatılır?

WhatsApp gece modunu kapatmak için Koyu Tema yerine Açık Tema’yı seçmelisin. Bunun için Ayarlar > Sohbetler > Tema yolunu izle.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir