Benzin mi Dizel mi? Ne tür yakıt tüketen otomobil seçmeliyiz?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
benzin mi dizel mi
benzin mi dizel miBenzin mi Dizel mi

Ne tür yakıt tüketen otomobil seçmeliyiz, hangisi daha mantıklı sorusuna, Otomobil kullanıcılarının araç alırken en çok kafalarına takılan noktalardan birisi, benzin mi dizel mi ne tür yakıt tüketen bir araç almalarıdır. Bu konuda çok fazla düşünce olmasına rağmen, kısaca özetleyecek olursak, bir yılda 10000 km ve daha altında bir yol kateden bir kullanıcı iseniz size benzinli bir araç tavsiye edebiliriz. Eğer ki yıllık 10000 km ve üzerinde otomobil kullanıyorsanız o zaman hibrit bir araç tavsiyelerimiz arasına girebilmektedir. Yılda 15000 km ve daha üzerinde yol yapıyorsanız, bu kez dizel bir araç almanızda cebiniz açısından fayda vardır. Üzerinden geçecek olursak 10000 km’ye kadar benzinli, 15000 km’ye kadar hibrit, 15000 km ve üzerinde ise dizel bir araç almanız cebiniz açısından uygun olacaktır.

Benzin mi Dizel mi

Manuel ve otomatik vites seçenekleri arasında günümüzde pek bir fark olmadığından dolayı vites konusuna girmeye hiç gerek yoktur. Eskiden otomatik vitesli araçların çok yakıt tükettiği konusunda çok fazla görüş olmasına nazaran, günümüzde bu konu artık tartışılmamaktadır. Çünkü yeni nesil otomatik şanzımanlı araçların yakıt tüketimleri yazılımlardan dolayı manuel vitesli araçları aratmamaktadır. Güncel dönemimizde teknolojinin gelişmeside otomatik şanzumanlı araçlara ilgili kat ve kat artırmıştır. Tabiki araçlarımızın otomatik vitesle kullanılması insanlar için de çok rahatlatıcı bir özelliktir. Bu sebeplerden dolayı otomatik vitesli araçları seviyoruz.

Fiyat olarak günümüzde benzin mi dizel mi ne tür motorlu araçlar daha uygun fiyatlara satılmaktadırlar. Ayrıca dizel motorun çevreye verdiği zararı da göz önüne alırsak, benzinli araçlar çevremiz içinde daha duyarlı diyebiliriz. Otomobil alırken cebimizi düşündüğümüz kadar çevremizi de düşünmemiz gerekmektedir. 2025’li yıllardan sonra çoğu Avrupa şehirlerine dizel motorlu araçların girmesi yasaklanacaktır. Tabiki bu haber ne kadar doğrudur tartışılacak bir konudur. Fakat çevremiz bizim için önemlidir. Ve bizler için değerli bir olğudur. Çevremiz bizim için önemli onu koruyalım.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere video aracılığıyla ulaşmak isterseniz, sizler için özenle hazırlamış olduğumuz videomuza bu linkten göz atabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir